Yatırım yapmaya başla!

Snoop Dogg İsveç Merkezli Online Ödeme Girişimi Klarna’ya Yatırım Yaptı!

Snoop Dogg, İsveçli online ödeme girişimi Klarna'ya yatırım yaptı. Detaylar şöyle;
Snoop Dogg İsveç Merkezli Online Ödeme Girişimi Klarna’ya Yatırım Yaptı!

Geçen yıl 2.5 milyar dolar değerlemeye ulaşan İsveç merkezli finansal teknoloji devi Klarna, gelen son bilgilere göre hissedar listesine bir yenisini ekledi. Ve yeni hissedarın milyoner Amerikalı rap müzik sanatçısı Snoop Dogg, (Calvin Broadus) olması büyük yankı uyandırdı.

Buna göre Snoop Dogg, günümüzde Avrupa’da ve ABD’de 100 bin perakendecide şimdi al sonra öde hizmetleri sunan şirkette azınlık hissedarı oldu. Broadus, Forbes’a yaptığı açıklamada; “Yıllardır Avrupa’da moda markaları, telekomünikasyon şirketleri ve daha fazlasıyla iş yapıyorum. Onları destekledim, tavsiyelerde bulundum ve şimdi onlara yatırım yapmak istiyorum. Portföyü büyütmeyi sürdürmek istiyorum.” dedi.

Dogg’un ikinci bir yatırımı olan ve büyüklüğü açıklanmayan anlaşmanın parçası olarak, ünlü sanatçının Klarna’nın en son pazarlama kampanyasının yüzü olacağı belirtildi.

Snoop Dogg İsveç’in 2.5 Milyar Dolarlık Online Ödeme Girişimi Klarna’ya YatırımPazarlama kampanyası için adını Smooth Dogg olarak değiştirecek olan sanatçının yatırımıyla ilgili açıklama yapan Klarna’nın CEO’su Sebastian Siemiatkowski de şirketin 2016’da başlattığı viral pazarlama kampanyasına işaret ederek; bu isme karar verdiklerini söyledi. “Yaşayan en yumuşak insanın kim olduğunu merak ediyorduk ki bu Snoop Dogg isminin kafalarımızda ortaya çıkmasına zemin hazırladı.” ifadeleriyle görüş bildirdi.

Ayrıca Snoop Dogg ile konuşmaya başladıklarında onun teknoloji ve fintech alanlarında daha fazla şey öğrenmek için çok istekli olduğunu kaydetti.

Snoop Dogg Klarna Ortaklığı Bu nedenle de sanatçıyla çok iyi iletişim kurduklarını vurguladı. Snoop Dog’un daha önce California’da bir kenevir teslimat şirketi olan Eaze ile komisyonsuz serbest ticaret uygulaması Robinhood’un da dahil olduğu bir dizi girişimde melek yatırımcı olduğu bilgisi verildi.

Zaten kendisi de; “Yıllar boyunca iş dünyası hakkında çok şey öğrendim. Bunu yavaş ve araştırmamı yaptığımdan emin olarak yaptım. Kurucuları gerçekten sevmem gerekli ve bu şirketleri yönetebileceklerine güvenmem gerçekten önemli” diyerek durumu açtı. Dün YouTube’da yayınlanan ve daha birçok pazarlama kampanyasında yer alacak olan Dogg, markanın kültürle nasıl kaynaştığı konusunda onlara tavsiyelerde bulunmayı umduğunu söyledi.

Klarna’nın CEO’su Siemiatkowski, girişimin 2019’da pek çok yeni ülkede lansmanını yapacağını söyleyerek girişimin halka arz edilebileceği konusunda ipucu verdi. Bununla birlikte Snoop Dog için; “Çalışmalarına olan tutkusu onu yükseltir ve başarılı kılar. Bence bu bazı açılardan, bizim ürünümüze nasıl her ayrıntısıyla yaklaştığımıza ve sahip olduğumuz şeyin her yönünü nasıl geliştirebileceğimize benziyor.” yorumunu yaptı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum