Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SkyBridge Bitcoin’de Risklerden Korunmanın Yollarını Açıkladı

SkyBridge CIO’su Troy Gayeski, Bitcoin’de risklerden korunmanın yollarına dair açıklamalarda bulundu.
SkyBridge Bitcoin’de Risklerden Korunmanın Yollarını Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin 58 bin dolar ile ATH’ye ulaştıktan birkaç gün sonrasında 47 bin dolara kadar geriledi. Aşağı yönlü trendin devam etmesi ile beraber kripto para birimi 42 bin seviyelerine kadar indi. Düzeltmelerin ölçeğine rağmen, Bitcoin piyasasına olan güven, özellikle kurumlar arasında yüksek olmaya devam ediyor. Birçok şirket portföylerini çeşitlendirmek ve geleneksel pazardaki riske karşı korunmak için Bitcoin alımı gerçekleştiriyor.

Son olarak Stone Ridge Asset Management, Bitcoin’i Stone Ridge Çeşitlendirilmiş Alternatifler Fonu için yedi stratejinin bir parçası haline getirme planını duyurdu. Bu fon, reasürans, piyasa riski transferi, Style Premium Investing ve Bitcoin gibi çeşitli yatırım stratejileri ile getiri arayışında olacak.

BTC’de Risklerden Kaçınmak

BTC'de Risklerden Kaçınmak

SkyBridge CIO’su Troy Gayeski, Bitcoin yatırımı yapan kurumsal ve bireysel yatırımcıların risklerden nasıl korunacağına dair değerlendirmede bulundu.

Bitcoin’in zamana dayalı bir ticaret olduğunu söyleyen yönetici, “Genel varlık dağılımınız göz önüne alındığında mantıklı olan boyutta uzun vadeli düşünürsünüz. Bitcoin bizim için hala esas olarak konutlara veya sıkıntılı kurumsal kredilere veya düşük net riske, uzun kısa öz sermayeye bağlı uzun nakit akışı yaratan varlık durumunda.” açıklamasını yaptı.

Gayeski, yatırımcıların Bitcoin’den kar elde etmelerine yardımcı olması için maliyetlerini ölçmesi gerektiğini düşünüyor. Böylece yaşanan kayıpların tolere edilebilir. Skybridge yöneticisi ayrıca, Bitcoin’den korunmanın başka bir yolunun, kişinin portföyünde taşıyabilecekleri dalgalanmaya bağlı olarak bir dalgalanma bütçesine sahip olmak olduğunu iddia etti.

Traderlar Bitcoin’in geleneksel borsa ve değerli metallerle olan ilişkisini de değerlendirmek isteyebiliyor. Bununla birlikte, Bitcoin piyasasında oynaklık yüksek kaldığından, tüccarlar dikkatli davranmak ve kendilerini ani piyasa darbelerinden kurtarmak için alternatif bir planla hareket edebiliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%