Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

SkyBridge, Algorand Fonu ve ETF için 100 Milyon Dolar Topladı

Anthony Scaramucci, SkyBridge'in 700 milyon dolarlık kripto paraya sahip olduğunu söyledi.
SkyBridge, Algorand Fonu ve ETF için 100 Milyon Dolar Topladı

Yatırım şirketi SkyBridge Capital, geçtiğimiz gün kripto odaklı bir borsa yatırım fonu (ETF) için başvuruda bulunmuş ve Algorand fonu için planlarını açıklamıştı. Şirketin kurucusu ve eski Beyaz Saray İletişim Direktörü Anthony Scaramucci, yeni duyurulan Algorand fonu için 100 milyon dolardan fazla para topladığını söyledi.

Scaramucci, firmanın şu anda yaklaşık 700 milyon dolar değerinde kripto varlığına sahip olduğunu da sözlerine ekledi. Scaramucci, kriptonun kalıcı olduğunu iddia etti ve düzenleyicilerin, teknolojinin çığ gibi benimsenmesini engellemek istiyorlarsa çok hızlı hareket etmeleri gerektiğini düşünüyor.

Kısa zaman içerisinde ABD’deki kripto para yatırımcıların sayısının 200 milyonu geçeceğini iddia eden Scaramucci, insanların düzenleyicilerin baskılarına rağmen bu ürünlere olan ilgisinin arttığına dikkat çekti.

SEC başkanı Gary Gensler geçtiğimiz günlerde kripto sektörünü dolandırıcılık ve suistimalle dolu olarak nitelendirmişti. Bu açıklamalara katılmadığını ifade eden Scaramucci, Gensler’in içinde bulunduğu pozisyonu takdir ettiğini vurguladı.

Skybridge , 14 Eylül’de kripto odaklı bir ETF için SEC’e başvurdu. Onaylanması halinde net varlıkların en az %80’i kripto endüstrisi ekosistemini temsil eden lider şirketlere yatırılacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum