Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Singapur’da İki Bitcoin Fonu Düzenleyiciden Onay Aldı

Fonlar profesyonel yatırımcılar için Bitcoin'e basit ve güvenli bir şekilde yatırım yapma imkanı sağlıyor.
Singapur’da İki Bitcoin Fonu Düzenleyiciden Onay Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Singapur merkezli fon yöneticisi Fintonia Group, Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından onaylanan iki kurumsal düzeyde Bitcoin fonu başlattı.

Yeni fonlar, Fintonia Bitcoin Fiziksel Fonu ve Fintonia Güvenli Getiri Fonu, profesyonel yatırımcılar için Bitcoin’e basit ve güvenli bir şekilde giriş yapma imkanı sunacak.

Fiziksel fon, Bitcoin’e doğrudan odaklanmak isteyen kurumsal yatırımcıları hedef alarak büyük miktarlarda kripto para birimi satın almalarına, depolamalarına ve satmalarına olanak tanıyacak.

Fintonia Teminatlı Getiri Fonu ise yatırımcılara Bitcoin ile teminat altına alınan özel kredilere erişim sağlıyor. Her iki fon da müşterilerin kripto paralarını soğuk cüzdanlarda saklamasına imkan tanıyor. Şirket, yatırımların hırsızlık ve bilgisayar korsanlığına karşı da sigortalı olduğunu belirtti

Fintonia, KYC ve Kara Para Aklamayı Önleme gereksinimlerine uyan MAS tarafından düzenlenen bir fon yöneticisi olarak kripto-fiat arasındaki sürtüşmeyi azaltmayı hedefliyor. Singapur son dönemde kripto para piyasasına yönelik yaptığı düzenlemeler ile adından söz ettirdi.

MAS genel müdürü Ravi Menon, Singapur’un dünyanın kripto merkezi olarak konumunu güçlendirmek için çok güçlü düzenlemeler getireceğini söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%