Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Singapur Dijital Paralar için IMF ve Dünya Bankası ile Birlikte Çalışacak

Ülkenin merkez bankası CBDC için küresel iş birlikleri yapacak.
Singapur Dijital Paralar için IMF ve Dünya Bankası ile Birlikte Çalışacak

Dijital para birimleri son zamanlarda ülkelerin merkez bankalarının radarına giriyor. Singapur Merkez Bankası, dijital para birimlerinin zorluklarına dair bir çalışma başlatıyor. Düzenleyici kurum bu çalışmada IMF ve Dünya Bankası dahil olmak üzere pek çok öncü kurum ile iş birliği yapacak.

İş birliği Amazon Web Services, Mastercard, ödeme platformu Partior, kurumsal blok zinciri stalwarts R3 ve Hyperledger tarafından desteklenecek. Çalışma ile CBDC’lerin çözülmemiş zorluklarına çözüm getirilmesi için yarışma düzenlenecek.

CBDC Sorunlarına Çözüm Aranacak

CBDC Sorunlarına Çözüm Aranacak

Düzenlenecek yarışma ile küresel bazda başlatılacak mücadelenin, ödeme verimliliğini artırmak ve finansal katılımı teşvik etmek için yenilikçi çözümler geliştirmenin amaçlandığına yer verildi.

Merkez bankalarının %80’inin CBDC’ler etrafındaki kullanım örneklerini aktif olarak araştırdığı, birçoğunun politika, gizlilik ve teknoloji ile ilgili zorluklarla karşı karşıya olduğu tahmin ediliyor. Yarışmada finale kalanlar, Kasım ayında düzenlenecek Singapur FinTech Festivali’nde fikirlerini sunma şansına sahip olacak.

MAS’ın FinTech Sorumlusu Bay Sopnendu Mohanty, dünya çapındaki merkez bankalarının aktif olarak dijital para birimleri ihracını araştırdığını, çeşitli politika ve teknoloji zorluklarıyla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Mohanty, küresel CBDC Mücadelesi aracılığıyla MAS’ın, dünya çapındaki yenilikçi toplulukları, CBDC’nin ödeme hizmetlerinde verimlilik sağlama potansiyelini en üst düzeye çıkarabilecek çözümler geliştirmeye ve sergilemeye teşvik etmeyi umduğunu belirtti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum