Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

SEC Başkanı Gensler, Warren’a Düzenleme için Yetki İhtiyacı Olduğunu Söyledi

Gensler'a göre kongre'nin ticaret, borç verme ve merkezi olmayan finansmana odaklanması gerekiyor.
SEC Başkanı Gensler, Warren’a Düzenleme için Yetki İhtiyacı Olduğunu Söyledi

Kripto para piyasasına yönelik düzenleyici adımlar son günlerde daha yüksek sesle konuşuluyor. ABD’de senatörlerden bu yönde artan bir talebi var. Bu kişilerin başında ise Elizabeth Warren bulunuyor.

Diğer yandan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, Warren’a kripto para piyasasını düzenlemeleri için daha fazla yetkiye ihtiyacı olduğunu söyledi. Gensler yazdığı mektupta, yasama önceliğinin kripto ticareti, borç verme ve DeFi platformlarına yönelik olması gerektiğine değindi.

Düzenleme Eksikliği Sürdürülemez

Düzenleme Eksikliği Sürdürülemez

Senatör Warren tarafından geçen ay yayınlanan ve Massachusetts Demokratının SEC’in şu anda kripto borsalarını düzenlemede hangi yetkiye sahip olduğunu ve herhangi bir boşluk olup olmadığını sorduğu bir açık mektup paylaşılmıştı.

Warren, kripto para borsalarında, temel yatırımcı korumalarını sağlamak için düzenleme eksikliğinin sürdürülemez olduğunu belirtiyor. Warren kriptodan “finansal sistemimizin vahşi batısı” olarak bahsederken, endüstrinin hem finansal sistemi hem de yatırımcıları korumak için daha iyi düzenlemelere ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Düzenleme konusunda SEC ile yasal boşlukları doldurmak adına birlikte çalışacağını belirten Warren, SEC’in kongre tarafından ek düzenleyici yetki verilmesinin gerekebileceği yerleri belirlemesine sevindiğini söyledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum