Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SBI Holdings Son Mali Yılında Kripto Ticaret Karını İkiye Katladı

Finans devi geçen mali yıl kripto karını ikiye katladı.
SBI Holdings Son Mali Yılında Kripto Ticaret Karını İkiye Katladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Japonya’nın önde gelen finans şirketlerinden SBI Holdings, Mart ayında sona eren mali yıl verilerini açıkladı. Rapora göre şirket geçen mali yıl içerisinde kripto para ticaretinden elde ettiği kar oranını ikiye katladı. Firma kripto destekli vergi öncesi karının 174 milyon dolar olduğunu açıkladı. Geçen yıl elde edilen kar 92 milyon dolar olarak duyurulmuştu.

SBI, kripto ticaret platformu SBI VC Trade, ve madencilik kolu SBI Crypto dahil olmak üzere birkaç şirkete sahiptir. Finans devi Ekim ayında TaoTao kripto borsasını satın aldıktan kısa bir süre sonra, B2C2’de %90 hisse satın alarak Aralık 2020’de bir yan kuruluş haline getirmişti.

Ripple ile Ortaklık Kurulmuştu

Ripple ile Ortaklık Kurulmuştu

Diğer yandan Ripple beraber yapılan ortaklığın bir parçası olarak hissedarlara XRP desteği veriliyor. Geçtiğimiz günlerde İsviçre merkezli SIX Digital Exchange ile işbirliği içinde Singapur merkezli bir dijital varlık borsası kurulacağını bir kez daha hatırlattı.

Açıklamada, “Kurumsal yatırımcılarla ilişkilerde yüksek düzeyde uzmanlığa sahip SIX Group ile işbirliği yaparak dijital varlıkların ve hizmetlerin likiditesini daha da genişletmeyi hedefliyoruz” ifadelerine yer verildi.

SBI daha önce, kripto paraların faaliyetleri üzerindeki olumlu etkisinin altını çizerek, SBI Securities’in 2019’daki ticaret geliri artışının, kripto yatırım portföyü sayesinde geldiğini bildirmişti.

Son veriler kripto para piyasasının 2 trilyon doların üzerinde olduğunu gösteriyor. Piyasaya sürekli nakit girişinin artması kripto paraların değerinin artmasını sağlıyor. Bu da finans şirketlerinin yeni çözümler geliştirme sürecini hızlandırıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%