Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Metaverse Girişimi Sandbox, Yatırım Turunda 93 Milyon Dolar Topladı

Sandbox, SoftBank liderliğindeki 93 milyon dolarlık B Serisi finansman turunu kapattı. Detaylar geliyor...
Metaverse Girişimi Sandbox, Yatırım Turunda 93 Milyon Dolar Topladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Metaverse girişimi Sandbox, SoftBank liderliğindeki 93 milyon dolarlık B Serisi finansman turunu kapattığını açıkladı. SoftBank Vision Fund 2’nin kripto varlıklarına yaptığı ilk yatırım olan Sandbox’ın B Serisi turu, diğerlerinin yanı sıra Animoca Brands, True Global Ventures, Galaxy Interactive, SCB 10X, Polygon Studios ve Samsung Next’in katılımıyla gerçekleşti.

The Sandbox, oyunlar, canlı performanslar ve sosyal deneyimlerle açık metaverse’inin büyümesini hızlandırırken, daha fazla yaratıcıyı desteklemeyi, marka ve fikri mülkiyeti dahil etmeyi hedefliyor.

Oyun, oyuncuların metaverse’de geçirdikleri zamandan farklı şekillerde para kazanmalarını sağlıyor. Bir oyuncu kategorisi tarafından toplanan kaynakların başka bir oyuncu veya yaratıcı kategorisi tarafından satıldığı ve satın alındığı döngüsel bir ekonomi yaratılıyor.

SAND günlük grafik
Kaynak: CoinMarketCap

NFT tabanlı bir açık metaverse olarak The Sandbox, Snoop Dogg, The Walking Dead, The Smurfs, Care Bears, Atari ve CryptoKitties dahil olmak üzere 165’ten fazla markayla anılıyor. Sandbox CEO’su ve kurucu ortağı Arthur Madrid, ekibin moda, mimari, sanal konserler ve gösteriler, sanat galerileri ve müzelere genişleme planlarından bahsetti.

SoftBank Investment Advisers’da bir yatırımcı olan Aaron Wong, The Sandbox’ın kullanıcılarına güç ve kontrol sağlamak için blok zinciri ve merkezi olmayan yönetimden yararlandığını ifade etti.

Kripto para birimi son günlerde metaverse dalgası ile yükselişini hızlandırdı. Günlük tabloda %30’dan fazla yükselen SAND, 2.5 milyar dolar piyasa değeri ile 2.77 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%