Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’da Milletvekilleri Kripto Paralara El Koyma Yetkisi Hazırlıyor

Başsavcı Igor Krasnov, yolsuzlukla mücadele için yeni kripto düzenlemelerine ihtiyaç olduğunu söylüyor.
Rusya’da Milletvekilleri Kripto Paralara El Koyma Yetkisi Hazırlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paralara yönelik düzenleyici adımlar son dönemde yaygınlaşmaya devam ediyor. Piyasa için düzenleme çalışmalarının yürütüldüğü ülkelerden birisi ise Rusya olmakta. Gelen son habere göre ülkedeki milletvekilleri yeni bir düzenleme için çalışma yürütüyor.

Rus Başsavcısı Igor Krasnov, hükümetin şu anda yetkililerin yasadışı faaliyetlerden elde edilen kripto parayı ele geçirmesine izin vermek için ülkenin ceza kanununda bir dizi değişiklik üzerinde çalıştığını söyledi.

Kripto Paralar Yolsuzluk için Kullanılıyor

Kripto Paralar Yolsuzluk için Kullanılıyor

Avrupa ülkelerinin savcılıklarının düzenlediği bir konferansta konuşan Krasnov, kripto paraların yolsuzluk ve rüşvet için giderek daha fazla kullanıldığını vurguladı. Yetkili kripto varlıkların aynı zamanda zimmete geçirilen bütçe fonlarını aklamak için bir araç olduğunu söyledi.

Rusya’nın kabul ettiği “Dijital Finansal Varlıklar” (DFA) kripto yasasının bu sorunla mücadelede çok önemli bir rol oynadığını belirten Krasnov, kısıtlayıcı önlemler ile sanal varlıklara el konulabileceğini ifade etti.

Yerel endüstri uzmanlarına göre, hükümetin kripto varlıklarına fiilen el koymasını mümkün kılacak mevzuat bulunmuyor. Rusya’nın soruşturma komitesinin başkan yardımcısı olan Krasnov, 2020’nin başlarında ülkenin başsavcısı oldu. Atamadan bu yana Krasnov, kriptonun aleyhine söylemlerine ağırlık verdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%