Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Rusya Merkez Bankası Yöneticisi Bitcoin Alımını Mayın Tarlasına Girmeye Benzetti

Yönetici artan sayıda yerel yatırımcının paralarını Bitcoin'e akıtması konusundaki endişelerini dile getirdi.
Rusya Merkez Bankası Yöneticisi Bitcoin Alımını Mayın Tarlasına Girmeye Benzetti

Kripto para piyasasına yönelik endişeler son dönemde düzenleyici kurumlar tarafından daha fazla dile getirilmeye başlandı. Son olarak Rusya Merkez Bankası üst düzey yöneticilerinden Sergey Shvetsov, kripto para yatırımı konusundaki endişelerini dile getirdi.

Yönetici, yerel yatırımcıların paralarını alternatif finansal araçlara aktardığını söyledi ve Bitcoin’in bu tür piramit planlarından sadece biri olduğunu belirtti. Shvetsov perakende yatırımcıların büyük kayıp riskine rağmen Bitcoin’den beklentilerinin yüksek olduğuna dikkat çekiyor.

Rusya Kriptolara Mesafeli

Rusya Kriptolara Mesafeli

Bitcoin alan bir kişinin mayın tarlasına girdiğini söyleyen yönetici, Rus hükümetinin kripto para yatırımcılarının kayıplarından sorumlu olmadığını vurguladı.

Shvetsov, geçen yıl Rusya Merkez Bankası’nın kripto alımlarını bir yatırım olarak tanımadığını belirterek, insanları kripto para satın almaktan caydırmaya çağırmış ve kripto para endüstrisi hakkında daha önce benzer açıklamalar yapmıştı.

Rusya Merkez Bankası daha önce yerel bankaların kripto hizmetleri sunmasını engellemişti. Baskılara rağmen ülkede kripto paralara yatırım yapmak daha popüler hale geliyor.

Dünya Altın Konseyi tarafından hazırlanan bir rapora göre, kripto paralar geçen yıl Rusya’da tasarruf hesapları, yabancı para birimleri, gayrimenkul ve hayat sigortasından sonra en popüler beşinci yatırım aracı olarak tanımlandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum