Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya Merkez Bankası Kriptoyu Yasaklamak için Bir Yöntemi Değerlendiriyor

Rusya’da düzenleyici kurumun olası kripto kısıtlamaları uzmanlar tarafından takip ediliyor. Ülkede halihazırda düzenleyici belirsizliği hakim durumda.
Rusya Merkez Bankası Kriptoyu Yasaklamak için Bir Yöntemi Değerlendiriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’da kripto para birimlerinin geleceğiyle ilgili belirsizliğin ortasında, bir endüstri yöneticisi, merkez bankasının kripto işlemlerini engellemesi için potansiyel bir yöntem açıkladı.

Yerel kripto ödeme girişimi Joys’un CEO’su Andrey Mikhaylishin, Rus merkez bankasının kripto yasağını mümkün kılmak için çeşitli potansiyel seçenekleri değerlendirdiğini belirtti.

Mikhaylishin, olası kısıtlama yöntemlerinden birinin, tüccar kategori kodlarını (MCC) kullanarak kripto borsalarına veya cüzdanlara yapılan banka kartı ödemelerini engellemeyi içerdiğini söyledi.

Rapor, yöneticinin Bank of Russia çalışanlarından bu engelleme yönteminden haberdar olduğunu belirtiyor. MCC kodları, bir tüccarın birincil ticari faaliyetlerini açıklamak için Visa veya Mastercard gibi kredi kartı işlemcileri tarafından kullanılan dört basamaklı sayılardır.

Potansiyel plan Rusya’da hala tartışılıyor olsa da, bazı endüstri rakamları böyle bir stratejinin etkinliğini sorguluyor. Rusya Blockchain Teknolojileri ve Kriptoekonomi Komitesi üyesi Maria Stankevich, potansiyel MM tabanlı kısıtlamaların, yasadışı kripto borsalarını etkilemeden şeffaf işletmelerin ülkeyi terk etmesine neden olacağını söyledi

Visa gibi sağlayıcılardaki yanlış kodlama cezalarının yasadışı kripto borsalarının faaliyetlerini durdurması için yetersiz olduğunu belirten Stankevich, Rusya’da en az 50 tanesi başkent Moskova’da bulunan gri kripto şirketleri olduğunu söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu