Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya Merkez Bankası Ülkede Kripto Para Hacminin 5 Milyar Dolara Ulaştığını Açıkladı

Düzenleyici, insanların birikimlerini kriptoya yatırmasından endişe duyuyor.
Rusya Merkez Bankası Ülkede Kripto Para Hacminin 5 Milyar Dolara Ulaştığını Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya Merkez Bankası, ülkede her yıl yaklaşık 5 milyar dolarlık kripto paranın el değiştirdiğini söyledi . Rapora göre, ülkenin finansal istikrarına yönelik kriptoyla ilgili riskler, çoğunlukla ana akım finansal sistemden izole oldukları için düşük ihtimalli görülüyor.

Araştırma Rusya’nın en büyük bankaları arasında Temmuz ayında yapılan bir ankete atıfta bulunuyor. İşlem türleri veya bankaların kripto ile ilgili olanları nasıl tanımladığı hakkında ayrıntılı bilgi yer almıyor.

Rusya, dünyanın en büyük kripto borsası Binance için en büyük pazarlardan biri ve diğer küresel ticaret platformlarındaki Rus kullanıcı sayısı artmaya devam ediyor. Düzenleyici, kriptoya artan ilginin Rusya’nın finansal istikrarı için bir risk haline gelebileceğini söyledi.

Yatırımcılara yapılan uyarıda, “Bitcoin ve diğer dijital para birimleri hiçbir şey tarafından desteklenmiyor. Fiyat oynaklığı, dolandırıcılık veya siber tehditler nedeniyle yatırımlar kaybedilebilir.” ifadeleri kullanıldı.

Raporda ayrıca, iklimi olumsuz etkileyen kripto para madenciliğinin neden olduğu yüksek enerji tüketimiyle ilgili endişelerden söz ediliyor. Daha önce Çin hükümeti madencilere yönelik kısıtlayıcı adımlar atmıştı. Madenciler başta ABD olmak üzere farklı ülkelere göç etmek durumunda kalmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu