Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya Kripto Para Düzenleme Çalışmasını Resmen Başlattı

Maliye Bakanlığı kripto paraların nasıl düzenleneceğine dair arayışlarına hız verdi. Ayrıntılar haberde…
Rusya Kripto Para Düzenleme Çalışmasını Resmen Başlattı
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya bir süredir kripto paraların düzenlenmesine yönelik gelişmeler ile gündeme geliyor. Son gelişme ile Maliye Bakanlığı, kripto varlıkların düzenlenmesi için resmen harekete geçti.

Bakanlık, dijital para birimleriyle yapılan işlemler ve bunların ihraçlarıyla ilgili faaliyetler için yasal bir çerçeve geliştirme sürecinin başladığını bildirdi.

İlk bildirimde hükümetin dijital varlık işlemlerine ilişkin kurallar hakkında bir kamu istişaresini başlattığı ve finansal piyasa katılımcılarından, vatandaşlardan ve tüzel kişilerden gelen tekliflere yer veriliyor.

Bir diğer bildirimde ise diğer federal yasalardaki olası değişiklikler için benzer bir süreci detaylandırılıyor. Bakanlık, kripto yasa tasarısı için kamu istişarelerini 18 Mart’a kadar tamamlamayı planlıyor.

Bakanlıktan bir sözcü, resmi belgenin önümüzdeki üç hafta içinde kamuoyuna açıklanacağını belirtti. Hazırlanacak olan düzenlemenin 2022 sonuna kadar yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Rusya’da kripto varlıkların düzenlenmesi noktasında farklı fikirler mevcut. Merkez bankası kripto paraların yasaklanması gerektiğini savunuyor. Maliye Bakanlığı ise bu mecranın düzenlenmesi gerektiğini açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu