Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Rusya Gelecekte Dolar Rezervlerini Kripto Paralarla Değiştirebilir

Ülkede kripto paralar yaygın hale gelebilir.
Rusya Gelecekte Dolar Rezervlerini Kripto Paralarla Değiştirebilir

Rusya’ın gelecekte rezervlerinde bulunan ABD dolarını geleneksel itibari para birimlerinin yerine dijital paralarla değiştireceği bildirildi. Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksandr Pankin, ülkenin uluslararası rezervlerindeki ABD dolarının payını ve yabancı ortaklarla anlaşmada kullanımını azaltma planlarından bahsetti.

Yetkili, uzun vadede ABD dolarını hem ulusal hem de bölgesel diğer para birimlerinin yanı sıra bazı dijital varlıklarla değiştirmenin mümkün olabileceğini söyledi.

Pankin, dolar cinsinden ödemelerin Amerikan bankalarının engellemesine izin veren bir takas sistemi aracılığıyla yapıldığını söyledi.

Yetkili, Rus hükümetinin euro veya diğer fiat para birimleri ile bu tür sorunlarla karşılaşmadığını ve şu ana kadar başka hiçbir ulusal para birimi için benzer önlemler planlamadığını sözlerine ekledi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan son açıklamalar, Rusya’nın uluslararası yerleşim için kripto kullanmaya olan ilgisini daha da güçlendiriyor.

Geçen hafta, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, petrol ticaretini çözmek için kripto para kullanmanın henüz erken olduğunu söylemişti. Başkan ayrıca kripto paraların küresel transferdeki potansiyelinde bahsetmişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum