Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple Yeniden Harekete Geçerek Yüzde 15’ten Fazla Yükseldi

XRP son günlerdeki yükselişini devam ettiriyor. Ripple son günlerde dava sürecinin lehine işlemesi ve yaptığı yatırımların etkisiyle yükselişini sürdürüyor.
Ripple Yeniden Harekete Geçerek Yüzde 15’ten Fazla Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz günlerde 1 dolar seviyesini geçen XRP, yükseliş trendini sürdürüyor ve yazım itibariyle 1.55 dolara kadar tırmandı. Günlük grafikte yüzde 15’ten fazla yükselen XRP’nin yukarı yönlü hareketini sürdürmesi bekleniyor.

Yukarı yönlü bu hareket, XRP’nin piyasa değerini 66 milyar dolara veya toplam kripto para birimi piyasa değerinin %3.16’sına kadar ilerletti. XRP’nin piyasa değeri tarihin en yüksek seviyesi olan 3 dolarda iken, 65.62125 milyar dolardı.

Haftalık En İyi Performans Sonrası Yükseliş Sürüyor

Haftalık En İyi Performans Sonrası Yükseliş Sürüyor
Kaynak: TradingView

Kripto para geçtiğimiz 24 saat içerisinde 1,42 ila 1,48 dolar aralığında işlem görüyordu. Veriler Ripple’ın 2017’de bu yana haftalık en iyi performansına ulaştığını gösteriyor. XRP son yedi gün içerisinde yüzde 60’tan fazla değer kazandı. Kripto para 2018’in Ocak ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.29 dolara kadar tırmanmıştı.

Bilindiği üzere 2020 Aralık ayında SEC, Ripple aleyhine dava açmış ve bu haber sonrası kripto para birimi büyük değer kaybı yaşamıştı. Sonrasında dava sürecinde gelişmelerin Ripple lehine işlemesi, kripto paranın yeniden yönünü yukarı çevirmesini sağladı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve yönetim kurulu başkanı Chris Larsen, davanın iptal edilmesine dair iddialarını mahkemeye sunacak. XRP’de yaşanan son yükselişin bu gelişmeyi fiyatladığı görülüyor. Analistler 1,48 dolar seviyesinin üzerindeki mum kapanışları sonrası yeni hedeflerin 1.71 ve 1.94 dolar olacağını belirtiyor.

Geçtiğimiz haftalarda Ripple, Asya merkezli ödeme platformu Tranglo hisselerinin yüzde 40’ını satın aldığını açıklamıştı. Bu haber sonrası XRP’nin yükselişi hız kazandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu