Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple Son Hafta Kurumsal Yatırımcıların Gözdesi Oldu

Yatırım ürünlerine geçen hafta 74 milyon dolar giriş oldu.
Ripple Son Hafta Kurumsal Yatırımcıların Gözdesi Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası son dönemde kurumsal yatırımcılardan daha fazla ilgi görmeye başladı. CoinShares tarafından son yayınlanan haftalık rapor, kripto para piyasasında kurumsallardan 74 milyon dolar giriş gerçekleştiğini gösteriyor.

Bu oran daha önceki haftalarda 150 milyon dolar seviyelerine çıkmıştı. Kurumsal giriş yaşanan kripto varlıklar arasında Ripple’ın öne çıktığı görülüyor. Rapora göre son 7 gün içerisinde XRP’ye 4.5 milyon dolar kurumsal gerçekleşti.

XRP günlük grafik
Kaynak: TradingView

Kurumsallar arasında dikkat çeken diğer yatırım ürünleri arasında Cardano ve Polkadot öne çıkıyor. Cardano ve Polkadot sırasıyla 5.2 milyon ve 3.8 milyon dolar yatırım çekti. Toplam yatırım oranındaki düşüş Bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki geri çekilmeden kaynaklanıyor.

Ethereum, geçen hafta tüm dijital varlık girişlerinin yaklaşık %27’sini oluşturdu. ETH ile ilgili yatırım ürünleri, son 7 gün içinde 47 milyon dolar değerinde giriş gördü. XRP, Cardano ve Ethereum yatırım ürünlerinin popülaritesindeki son artışın yanı sıra , haftalık çıkışlar Bitcoin ile ilgili yatırım ürünlerine odaklanmaya devam ediyor.

BTC ürünleri geçen hafta 4 milyon dolar değerinde çıkış yaşadı. XRP ile ilgili haftalık kurumsal girişlerdeki son artışa ek olarak, XRP Ledger (XRPL), sınır ötesi ödemeler için dünya çapındaki kuruluşlar arasında popüler hale geliyor.

Mayıs 2021’de Ripple, XRP hakkında bir rapor yayınladı ve XRPL’nin benimsenmesinde bir sıçrama olduğunu vurguladı. Ripple ayrıca XRPL’de NFT’leri desteklemeyi planlıyor. Son verilere göre XRP’nin piyasa değeri 46 milyar dolar seviyesinde ve kripto para sıralamasında 7. sırada yerr alıyor. XRP’nin fiyatı ise 1 dolar seviyesinde sabitlenmiş görünüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%