Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple’ın Sınır Ötesi Ödemeleri Daha Kolay Hale Getirdiği Söylendi

ABD Eski Hazine Bakanı, XRP'nin sınır ötesi ödemelerdeki rolüne değindi.
Ripple’ın Sınır Ötesi Ödemeleri Daha Kolay Hale Getirdiği Söylendi
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasasının en değerli 6. varlığı olan XRP, ABD’nin 43. Hazine Bakanı Rosie Rios’tan destek aldı. Rios, XRP’nin sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırdığından bahsetti. XRP’nin sınır ötesi ödemelerdeki kullanımının birinci önceliği olduğunu belirten Rios, diğer kripto paraların spekülasyon üzerinden değerlendiğini söyledi.

ABD’nin eski Hazinedarının son yorumları, Ripple’ın Butan Merkez Bankası ile bir işbirliğini duyurmasından yaklaşık 4 gün sonra geldi. Haberin ardından XRP yaklaşık %10 arttı. XRP, yazım itibariyle 45 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 0,96 dolar civarında işlem görüyor.

XRP haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Kripto para birimi son 24 saatte %5’ten fazla arttı. XRP, son 7 gün içinde oynaklıkta bir sıçrama gördü. Bununla birlikte, dijital varlık 1 dolarlık önemli fiyat seviyesinin yakınında güçlü bir destek buldu. Kripto parada yaşanan sıçrama 4 milyon dolar değerinde kısa pozisyonun tasfiye edilmesine neden oldu.

2021’de Ripple, hizmetlerini genişletmek için dünyanın önde gelen finans şirketlerinden bazılarıyla birkaç ortaklık kurdu. Şirket Temmuz ayında, RippleNet’in Japonya’daki ilk canlı İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmet uygulamasının başlatıldığını duyurmuştu.

Ağustos ayında ise Global Money Express, şirketin blockchain firması Ripple’ın küresel finans ağı olan RippleNet’e katıldığını açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%