Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple, SEC Davasına Rağmen Yükselişini Hızlandırarak Meydan Okudu

Nisan ayının başından bu yana, XRP fiyatındaki artış uzmanların dikkatini çekiyor.
Ripple, SEC Davasına Rağmen Yükselişini Hızlandırarak Meydan Okudu
Son Güncelleme: 
Yorum

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, 1,3 milyar dolar değerinde menkul kıymetlerin satışına boyun eğdiğini iddia ederek Ripple aleyhine bir dava başlattıktan sonra, dünyanın dört bir yanındaki önde gelen borsalar, XRP’yi listelerinden çıkarmaya başladı.

Sonuç olarak, dünyanın dört bir yanındaki pek çok kişi, bir zamanlar ümit vaat eden projenin yavaş ama kesin bir ölümle ölmesinin an meselesi olduğunu düşündü. Bununla birlikte, XRP’nin kötü haberler nedeniyle sert düşüş yaşadığı biliniyor. Ancak kripto paranın Nisan ayının başından bu yana %100’ün üzerinde arttığı görülüyor. XRP yazım itibariyle 1 dolar seviyesinden işlem görüyor.

XRP Asya Yatırımı Sonrası Tırmandı

XRP Asya Yatırımı Sonrası Tırmandı

XRP’nin yükseliş ivmesi, Ripple’ın Asya’nın önde gelen sınır ötesi ödeme işlemcisi Tranglo’da yeni açıklanan %40 hissesi ile besleniyor. Ortaklık şüphesiz Ripple’ın Asya pazarına daha fazla maruz kalmasını sağlayacak. Ripple’ın, Gary Gensler liderliğindeki SEC yönetimiyle bir fikir birliğine varması durumunda, fiyat rallisi, düzenlemelerde potansiyel olarak artan bir kolaylığa da bağlanabilir.

Ripple’ın kurucu ortağı Brad Garlinghouse’un daha önce yeni kabinede iyimserliğini dile getirdiğini ve ekibinin yeni SEC yönetim kurulu başkanlarıyla ilerici görüşmeler yapmayı planladığını belirtti.

XRP’ye Sosyal Medyada İlgi Artıyor

XRP’ye Sosyal Medyada İlgi Artıyor
Kaynak: SigDev

Dijital varlıklar için alternatif veri sağlayıcısı olan The TIE’de araştırma analisti Justin Barlow, Ripple’ın Tranglo’daki %40 hissesini satın almasının ardından şirketin fiyatında ve tweet hacminde ani bir artış gördüğünü söyledi. XRP ile ilgili dijital ifadeler, geçtiğimiz hafta para biriminin fiyatının yanı sıra tweet hacimleri de aylık yeni bir yükselişe ulaştı.

Analistler Asya ve Orta Doğu kripto piyasalarının henüz SEC gibi oyunun kurallarını belirleyen devasa bir düzenleyici kuruluma sahip olmadığına dikkat çekiyor. Bir yandan, bu tür bir çerçeve, gelecek vaat eden yeni projelerin kendilerini rahat hissetmelerini ve daha hızlı gelişmelerini sağlıyor. Ancak diğer yandan, birçok dolandırıcılığın ortaya çıkmasına neden oluyor.

Orta Vadede Yükseliş Bekleniyor

Orta Vadede Yükseliş Bekleniyor

Yavaş ama emin adımlarla, XRP’nin en son toparlanmasının en iyi şekilde vurguladığı gibi, kripto para birimlerinin üzerlerine yerleştirilebilecek herhangi bir hükümet baskısı söz konusu olduğunda daha dirençli olduklarını kanıtlıyor gibi görünüyor.

Cook Finance’in teknik sorumlusu Cage Chen’e göre, bir kripto para birimi kullanıma hazır ise, finansal olarak sağlamsa ve geleceğe yönelik iyimser tahminler gösteriyorsa, insanlar onu itibari para birimlerinin yerini alacak bir finansal araç olarak kullanabilir.

RP’nin fiyat açısından yakın vadede nereye gidebileceği ile ilgili olarak, bir sosyal kripto ticaret platformu olan Diabolo.io’nun geliştirme direktörü Thomas Ménard, dijital varlık piyasasının genel olarak performansını sürdürmesi durumunda, yeni rekorların kırılabileceğini düşünüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu