Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple’daki Dalgalanmanın SEC Davası Öncesi Çözülmesi Beklenmiyor

Ripple, 22 Şubat’ta görülecek ilk duruşma öncesi dalgalı seyrini sürdürüyor.
Ripple’daki Dalgalanmanın SEC Davası Öncesi Çözülmesi Beklenmiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ripple yatırımcıları bir süredir SEC tarafından açılan davanın gölgesi altında işlemlerini gerçekleştiriyor. Bu durum piyasadaki gerginliğin artmasına neden oluyor. Son verilere göre XRP, 0.55 dolar seviyesinden işlem görüyor ve analistler dalgalı seyrin süreceğini tahmin ediyor. Bu dalgalanmanın önümüzdeki günlerde görülercek SEC’in açtığı davanın ilk duruşmasına kadar süreceği tahmin ediliyor.

Bilindiği üzere ABD Sermaye Piyasası Komisyonu (SEC), geçtiğimiz yılın Aralık ayında Ripple aleyhine dava açtı. Açılan davada Ripple, gerekli onayı almadan perakende yatırımcılara 1 milyar doların üzerinde XRP’yi kayıt dışı olarak satmakla suçlanıyor. SEC’e göre bu işlem menkul kıymetler yasalarına aykırı bir durum yaratıyor.

Ripple’da Dava Gerilimi Sürüyor

Ripple’da Dava Gerilimi Sürüyor

Kripto para piyasasının son günlerde beklediği başlıca olaylar arasında Ripple ile SEC arasında görülecek dava geliyor. Geçtiğimiz günlerde taraflardan davaya dair bir açıklama geldi ve anlaşma olasılığının mümkün olmadığı vurgulandı. Bu haber olumsuz olarak görünse de bazı XRP yatırımcıları için pozitif algı oluşturdu. Genel görünümde kritik günler yaklaştıkça oluşan satış baskılarını ya da belirsiz hareketleri görmek mümkün olacak.

Böyle bir ortamda pek çok yatırımcı XRP alıp almamakta kararsız kalıyor. Geçtiğimiz günlerde Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Garlinghouse, SEC’in yaptığı suçlamaların olumsuz olduğunu ve Biden tarafından SEC Başkanı olarak Gary Gensler’ın atanmasının, kripto para camiası için dostça bir yaklaşım olduğunu söylemişti.

XRP 6 aylık grafik
Kaynak: piyasa.paratic.com

22 Şubat’ta görülecek dava sonrası XRP’nin yönünün nasıl olacağı daha net bir şekilde görülecek. Ayrıca davanın Ağustos ayına kadar sürebileceği belirtiliyor. Son 6 aylık zaman dilimine bakıldığında XRP yatırımcısına en çok kazandıran kripto paralardan biri oldu. Kasım ayının ilk günlerinde 0.25 dolar seviyelerinde dolaşan Ripple, 24 Kasım’da 0.78 dolar, 1 Şubat’ta ise 0.75 dolar seviyelerini test etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu