Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple Balinası 745 Milyon XRP’yi Transfer Ederken Kripto Para Yüzde 10 Arttı

Bir balina hesabı 33 milyon dolar değerinde XRP’yi taşıdı.
Ripple Balinası 745 Milyon XRP’yi Transfer Ederken Kripto Para Yüzde 10 Arttı
Son Güncelleme: 
Yorum

XRP fiyatı, perakende yatırımcılardan gelen talep artışının ardından son 24 saat içinde %10’dan fazla artış kaydetti. Bilinmeyen bir kullanıcı 745 milyon XRP’yi tanımlanamayan bir kripto cüzdanına taşıdığından, anonim işlemler, fiyat artışının ortasında yükseliyor.

Blockchain izleme ve analiz firması Whale Alert tarafından yayınlanan en son verilere göre, bilinmeyen bir balina 330 milyon dolar değerinde XRP token transfer etti. Yazım itibariyle, kripto para birimi, 21 milyar doları aşan bir piyasa değeri ile 0,47 dolar civarında işlem görüyor.

Ripple Davaya Rağmen Yükseliyor

Ripple Davaya Rağmen Yükseliyor
Kaynak: piyasa.paratic.com

XRP, dünyanın en büyük 7. kripto para birimi olarak biliniyor. Dijital varlık, 2021’in başından bu yana %100’den fazla artış kaydetti. Kripto para birimi, SEC’in Aralık 2020’de Ripple ve yöneticilerine açtığı davanın neden olduğu tüm kayıpları sildi.

Dünyanın dört bir yanındaki dijital borsaların son zamanlarda listeden çıkarma duyurularına rağmen, en büyük 7. kripto para birimine olan kurumsal ilgi son birkaç ayda önemli ölçüde arttı. CPA Australia tarafından yayınlanan bir rapora göre, Fransa merkez bankası, XRP Ledger’ı bir merkez bankası dijital para biriminin piyasaya sürülmesi için potansiyel bir platform olarak düşünüyor.

San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple, bu ayın başlarında firmanın merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) ihracında desteklemek için XRP Ledger’ın özel bir sürümünü test ettiğini duyurmuştu.

Anonim İşlemler Artıyor

Anonim İşlemler Artıyor

SEC geçtiğimiz yıl Aralık ayında XRP’yi bir menkul kıymet olarak adlandırdı. Sonrasında Ripple Labs ve CEO’su Brad Garlinghouse dahil olmak üzere iki yöneticisine karşı dava açtı.

Kripto piyasası haberlere olumsuz tepki gösterdi ve dijital para birimleri SEC’in açıklamasının ardından yaklaşık 50 milyar dolarlık piyasa değeri kaybetti. Yaklaşık 6.000 XRP sahibi, kendilerini davaya üçüncü taraf sanıklar olarak dahil etmeye çalıştı.

Anonim kripto para birimi işlemleri son birkaç haftadır yükselişini sürdürüyor. Geçtiğimiz Şubat ayında anonim bir kripto kullanıcısı, dijital borsa Coinbase’den bilinmeyen bir cüzdana yaklaşık 220 milyon XRP transfer etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%