Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Riot Blockchain, Whinstone’u 651 Milyon Dolara Satın Aldı

ABD'nin önde gelen Bitcoin madencisi Riot, en büyük küresel madencilik hizmeti sağlayıcısı olmak için ülkenin en büyük BTC barındırma tesisini satın alıyor.
Riot Blockchain, Whinstone’u 651 Milyon Dolara Satın Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD merkezli Bitcoin madencilik şirketi Riot, 651 milyon dolar bedel ile Whinstone’u satın aldığını açıkladı. Whinstone, Kuzey Amerika bölgesindeki en büyük Bitcoin barındırma tesisi olarak biliniyor. Bu yatırım ile Riot’un önde gelen bir küresel kripto madencilik şirketlerinden biri olması bekleniyor.

Basın açıklamasına göre Riot Blockchain, Whinstone’u tüm varlıkları ile birlikte 80 milyon dolar nakit dahil olmak üzere toplam yaklaşık 651 milyon dolarlık Riot hissesi için satın almak için gerekli tüm belgeleri imzaladı.

Whinstone Kuzey Amerika’nın En Büyüğü

Whinstone Kuzey Amerika’nın En Büyüğü

Son kapanışta Riot hisselerinin fiyatı 48,37 dolardı. Whinstone’u satın almanın Riot ve şirketin hissedarları için bir dönüm noktası olması bekleniyor. Çünkü bu firmayı satın almak, Riot’un Kuzey Amerika’daki en büyük halka açık BTC madenciliği ve barındırma kuruluşuna dönüşmesini sağlayacak.

Whinstone, Teksas’ta yer alıyor ve şirketin endüstri lideri ekibinin Riot’un Bitcoin madencilik işindeki genişlemesini hızlandırması bekleniyor. Whinstone ekibi yaklaşık yüz çalışandan oluşıyor. Firmanın toplam güç kapasitesi 750 MW olup şu anda 300 MW geliştirilmektedir.

Whinstone, BTC madenciliği için Kuzey Amerika’daki en büyük tek tesistir. Şu anda şirketin müşterisi olarak üç finans kurumu bulunuyor. Şirket kripto para birimi madenciliği için daldırma soğutma teknolojisini üretip uygulayarak gelirinin bir kısmını bu yolla elde ediyor. Whinstone 2020’de Northern Data AG tarafından satın alındı ​​ve Riot ile yapılan anlaşmanın ardından, Riot hisselerinin yaklaşık yüzde 12’sine sahip olacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%