Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rhodium Yılın Halka Açılan İlk Madencilik Şirketi Olmaya Hazırlanıyor

Sektörün önde gelen Bitcoin madencisi Rhodium, halka açılmak için gün sayıyor. Detaylar haberde…
Rhodium Yılın Halka Açılan İlk Madencilik Şirketi Olmaya Hazırlanıyor
Yorum

Kripto para piyasasında yaşanan büyümenin ortasında, madencilik şirketleri de halka açılarak büyük küresel borsalarda işlem görmeye başlıyor. Bunlardan bir yenisi ise Teksas merkezli madencilik firması Rhodium olacak.

Firma geçtiğimiz hafta ABD’nin düzenleyici kurumu SEC’e ilgili başvuruyu yapmıştı. Başvuruya dair ortaya çıkan detaylarda, Rhodium’un 12-14 dolar arasında değişen 7.69 milyon hisseyi sunmak istediği görülüyor.

Firma Nasdaq borsasında RHDM kodu altında işlem görecek ve 1.7 milyar dolar değerlemeye sahip olacak. Rhodium’u diğer rakiplerinden a yıran özelliği, Bitcoin madenciliği yapmak için sıvı soğutma teknolojisi kullanıyor olmasıdır.

Şirket bu yolla sektördeki en sürdürülebilir ve düşük maliyetli Bitcoin üreticisi olmayı hedefliyor. Son yıllarda Nasdaq borsasında listelenen madencilik şirketlerinin sayısı artışa geçti.

Geçtiğimiz dönemde Riot Blockchain, Bitdeer Technologies ve Marathon gibi dev firmalar halka açılmıştı. Rhodium’un halihazırda Teksas’ta 125 MW madencilik kapasitesine sahip bir tesisi bulunuyor. Firmanın hash oranı ise 2.7 EH/s seviyesinde.

Rhodium halka arz sonrası madencilik kapasitesini genişletmeyi ve hash oranını artırmayı amaçlıyor. Şirket geçtiğimiz yıl bir BTC üretmek için ortalama maliyetinin 2.507 dolar olduunu belirtiyor. ABD’nin Teksas eyaleti Bitcoin madenciliğinin yoğun olarak yürütüldüğü bir lokasyon olarak biliniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu