Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Milyarder Yatırımcı Ray Dalio Ethereum Tuttuğunu Söyledi

ABD’li milyarder Ray Dalio, yatırımcıların nakit tutmaktan kaçınması gerektiğini düşünüyor. İşte detaylar...
Milyarder Yatırımcı Ray Dalio Ethereum Tuttuğunu Söyledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Amerika’nın milyarder yatırımcılarından ve hedge fon yöneticisi olan Ray Dalio, Ethereum tuttuğunu söyledi. Dalio, kripto para birimini portföy çeşitlendirme için iyi bir araç olarak tanımladı.

Bridgewater Associates’in Kurucusu ve Ortak Yatırım Sorumlusu ayırca, nakit varlıkların satın alma gücünü her geçen gün kaybettiğini söyledi. Dalio, son birkaç yılda Bitcoin ve Ethereum gibi kripto varlıklarının artan şekilde benimsendiğinin altını çizdi.

BTC ve Ethereum tutmamasına rağmen Dalio, nakit değer kaybı nedeniyle alternatif paranın popülerlik kazandığına inanıyor. Dalio, son birkaç ayda Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital para birimlerine desteğini dile getirmiş ve bu yılın başlarında BTC’yi altınla kıyaslamıştı.

Sahip olduğu Bitcoin miktarını açıklamaktan kaçınan Dalio, bir miktar ise Ethereum tuttuğunu belirtti. Nakit paranın değerini kaybettiği ortamda, kripto paraları alternatif olarak gördüğünü belirten Dalio, son 10 yıl içerisindeki saldırılara rağmen, bu varlıkların ayakta kalmasının etkileyici olduğunu düşünüyor.

Kullanılabilirlik ve teknik protokollerdeki büyük bir farklılığa rağmen, yatırımcılar, değer kaybeden ABD dolarına karşı bir enflasyon koruması olarak Bitcoin ile Ethereum’a daha çok odaklanıyor.

BTC ve ETH’nin piyasa değeri arasındaki fark hala önemli olsa da, Ethereum bu yılın ikinci yarısında neredeyse %120’lik bir fiyat artışı ile farkı önemli ölçüde azalttı. Kurumsal yatırımcılar BTC’ye ek olarak büyük miktarlarda ETH biriktiriyor.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin ve Ethereum’un piyasa değerleri sırasıyla, 870 milyar dolar ve 450 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor. Kripto para piyasasının toplam değeri ile son günlerdeki düşüşün de etkisiyle 2.14 trilyon dolara kadar gerilemiş görünüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%