Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ProShares’in Bitcoin ETF’si NYSE’de İşlem Görmeye Başlıyor

Bloomberg, ProShares’in Bitcoin ETF’sinin New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem göreceğini iddia etti.
ProShares’in Bitcoin ETF’si NYSE’de İşlem Görmeye Başlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bloomberg tarafından yapılan yeni bir paylaşıma göre, 9 Ekim Salı gününden itibaren, ProShares, BITO koduyla uzun zamandır beklenen ilk Bitcoin vadeli ETF’sini başlatacak. Yarından itibaren New York Menkul Kıymetler Borsası’nda ProShares Bitcoin ETF işleme açılmış olacak.

Yatırımcılar bu ürün sayesinde kripto para alımı gerçekleştirmeden piyasaya girme imkanı bulacak. Bu fon ile yatırımcılar CME’de işlem gören Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapabilecek. SEC Başkanı Gary Gensler’in ETF’lere karşı yeşil ışık yakmasının ardından 75 gün sonra bir ETF resmi olarak onaylanmış olacak.

ProShares CEO’su Michael Sapir, 2021 yılının kripto para piyasasında bu dönüm noktasıyla hatırlanacağını söyledi. Borsa yatırım fonları ile piyasaya girmekte tereddüt eden yatırımcılar, Bitcoin’e erişim imkanı sağlayacak.

Kurumsal firmalar geçmiş yıllardan bu yana, düzenleyicilerden Bitcoin ETF taleplerini SEC’e iletiyor. Bitcoin son günlerde gelen ETF haberleri ile yükselişine hız verdi.

Kripto para birimi Nisan ayından sonra ilk kez 60.000 dolar üstünü gördü. Bitcoin yazım itibariyle 1.1 trilyon piyasa değeriyle 60.800 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%