Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Polygon Ağı, Ethereum ile Benzer Bir Yakım Mekanizmasına Kavuşuyor

Ücret yakım mekanizması uzun zamandır bekleniyordu.
Polygon Ağı, Ethereum ile Benzer Bir Yakım Mekanizmasına Kavuşuyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Polygon ağı ve MATIC’in, uzun zamandır beklenen Ethereum EIP-1559 güncellemesinin benzerini kazanması bekleniyor. Bu ağda bir ücret yakma mekanizması oluşturacak ve açık artırmaya dayalı işlemeyi ortadan kaldıracak

Ethereum’un ücret yakma mekanizması ağdaki token dinamiğini tamamen değiştirdi ve madeni paranın piyasa performansını büyük ölçüde olumlu etkiledi. Polygon ağı, Mumbai test ağında çok istenen güncellemeyi test etmeye karar verdi.

EIP-1559 güncellemesi, geleneksel açık artırma türü işlem mekanizmasını kaldırıyor. Güncelleme tüm işlemler için taban ücreti ve tıkanıklık dönemlerinde işlemleri hızlandırmak için kullanılacak olan öncelik ücretini ekliyor. Polygon ağında temel ücret, tıpkı Ethereum ağında olduğu gibi yakılacak.

MATIC günlük grafik
Kaynak: TradingView

Açık artırmaya dayalı ücret yapısının kaldırılması ile kullanıcıların dApp’leri daha öngörülebilir ücretlerle kullanmaları amaçlanıyor. MATIC’in token arzı şu anda 10 milyar olarak sabitlendi ve bu da arz azalmasının deflasyonist bir etkiye sahip olacağı anlamına geliyor.

Uzmanlar ücret yakma mekanizmasının mutlaka sürekli bir değer artışı anlamına gelmediğini belirtiyor. Her bir varlığın fiyat hareketi, kullanılabilirliğine, temel değerine ve spekülatif ilgiye göre değişiyor. Bahsedilen tüm kriterler karşılanırsa, deflasyonist etki olumlu sonuçlar doğurabilir.

Güncellemenin uygulanmasından sonra geliştiriciler, otomatik taban ücret artışı nedeniyle ağın daha az sıkışık hale gelmesini bekliyor. MATIC son veriler itibariyle 12 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip ve 1,82 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%