Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Polkadot Yatırımcıları Tether Haberinden Etkilenmedi

Polkadot yatırımcıları, en popüler stabilcoinin bu blok zincirine geleceği haberinden etkilenmemiş gibi görünüyor.
Polkadot Yatırımcıları Tether Haberinden Etkilenmedi
Son Güncelleme: 
Yorum

Stabilcoin geliştiricisi Tether, Polkadot ekosisteminde yer alacağını ve bu ağdaki ilk stabilcoin olacağını duyurdu. Bununla birlikte, piyasa değeri açısından 6. sırada yer alan DOT, bir hafta içinde % 25 artış gösterdikten sonra bugün daha düşük seviyede hareket ediyor.

Kripto para 42,82 seviyesinde işlem görüyor ve bir günde %2 düşüşle bugün ilk 10 kulübünde en kötü performans gösteren dijital varlık oldu.

Her iki durumda da USDT, Ethereum’un (ETH) kurucu ortağı Gavin Wood tarafından oluşturulan ve Web3 Vakfı tarafından geliştirilen bir blok zinciri olan Polkadot ana ağında konuşlandırılmadan önce ilk olarak Kusama’da yayınlanmak üzere ayarlandı.

Tether Yeni Ekosistemlere Giriyor

Tether Yeni Ekosistemlere Giriyor

Bildirildiği gibi, Polkadot’un Kusama adlı deneysel sürümü, geliştiricilerin Polkadot benzeri bir ortamı denemesi ve test etmesi için gerçek ekonomik koşullarla Temmuz 2019’da piyasaya sürüldü. Bir yıldan kısa bir süre sonra, Mayıs 2020’de, 2017’nin en iyi 10 ICO’sundan biri olan Polkadot Network de kullanıma sunuldu.

Polkadot, farklı blok zinciri ağlarının birlikte çalışmasını sağlayan parçalanmış bir protokoldür. Farklı ağlara bağlanmak blockchain uygulamalarına erişim imkanı sunuyor. Tether, USDT’nin Polkadot’ta piyasaya sürülmesinin, kendi tokenlerine sahip olabilen ve özel kullanım durumları için optimize edilebilen bağımsız zincirler olarak bu paraşütlerin oluşumunu beklediğini açıkladı.

Parachain’ler ilk olarak Kusama’da başlayacak ve bu nedenle USDT, Polkadot’ta kullanıma sunulmadan önce bu ağda konuşlandırılacak. Tether ve kripto borsası Bitfinex’in Baş Teknoloji Sorumlusu Per Paolo Ardoino, Polkadot’un ortaya çıkan DeFi ekosistemine güç verirken Tether belirtecinin hazır bir şekilde alınmasını beklediklerini söyledi.

USDT, Algorand, Ethereum, Tron, EOS, OMNI, Solana, Liquid Network ve Bitcoin Cash dahil olmak üzere bir dizi farklı blok zinciri üzerinde çalışıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%