Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Polkadot ve Solana Piyasa Düşüşünün En Fazla Kaybedenleri Arasında Yer Aldı

Bitcoin 46.500 dolarlık destek seviyesini kaybettikten sonra altcoinlerde büyük kayıplar yaşandı. Detaylar geliyor...
Polkadot ve Solana Piyasa Düşüşünün En Fazla Kaybedenleri Arasında Yer Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin, 46.500 dolarlık büyük bir destek seviyesini kaybettikten sonra 42.700 dolara kadar düşerek daha geniş altcoin pazarında satışlara neden olduğu için son 24 saat içinde en iyi kripto para birimleri derin kayıplar gördü.

Piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi arasında, Ethereum rakipleri Avalanche, Terra ve Solana son 24 saat içinde %12 kadar düştü. Bir başka Ethereum rakibi olan Polkadot %14 düşüş yaşadı.

DOT 4 saatlik grafik
Kaynak: TradingView

Bu ağların jetonları, yatırımcıların Ethereum dışında blok zinciri alternatifleri aramasıyla geçen yıl büyük artış gördü. DOT daha önce direnç olarak hareket eden 25 dolar fiyat seviyesinde destek buldu Bu fiyatların altına düşmek, bir sonraki desteğin bulunduğu 20 doların biraz üzerine bir düşüş anlamına gelebilir.

SOL ise 167 dolardan 144 dolara düştü ve en son Ekim 2021’de görülen fiyatlara ulaştı. Grafiklere göre 130-140 dolar aralığı SOL için çok önemli olmaya devam ediyor. Bu aralığın altına düşülürse SOL 78 dolara kadar gerileyebilir. BTC 43.000 dolar seviyesinde gezinirken, kripto piyasaları yazı yazılırken istikrar kazanmış gibi görünüyor.

SOL 4 saatlik grafik
Kaynak: TradingView

Fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü ölçen bir momentum göstergesi olan Göreceli Güç Endeksi (RSI) ile ilgili okumalar, birçok üst düzey kriptoda 30 seviyesinin altına düştü, bu da çoğu varlığın satıştan sonra aşırı satıldığını ve kısa bir yukarı ralli görebileceğini gösteriyor.

Piyasadaki düşüş 800 milyon doların üzerinde kripto tasfiyesine neden oldu. Bu tasfiyelerin %87’sinden fazlası uzun pozisyonlar üzerinde gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%