Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Analist PlanB, Bitcoin Boğa Piyasasının 2. Ayağının Başladığını Söyledi

Fiyat modeli geliştiricisi, yeni boğa tahmininde bulundu.
Analist PlanB, Bitcoin Boğa Piyasasının 2. Ayağının Başladığını Söyledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz hafta 67.000 dolar ile yeni zirvesini test eden Bitcoin’in bu yılın sonuna kadar 100.000 dolara ulaşabileceği söylendi. Popüler Bitcoin Stoktan Akışa (S2F) modelinin yaratıcısı PlanB, Bitcoin’in 60.000 dolar seviyesinden geri çekilmesini uzun vadeli bir boğa piyasasının 2. ayağı olarak değerlendirdi.

Analist yaptığı modellemesinde, yıl sonunda Bitcoin’in 100.000 ila 135.000 dolar aralığında olacağını tahmin ediyor. Fiyat projeksiyon modeli , her dört yılda bir gerçekleşen halving nedeniyle Bitcoin’in değerinin token başına en az 288.000 dolara kadar artmaya devam edeceğini öngörüyor.

 Bitcoin S2F modellemesi
Kaynak: PlanB

Şimdiye kadar S2F modellemesi, Bitcoin’in fiyat yörüngesini tahmin etmede büyük ölçüde doğru oldu ve boğaların Bitcoin’in yarılanma sonrası rallisinin fiyatının 100.000 doları geçeceğine dair beklentilerini artırdı.

PlanB, bu yılın başlarında , Bitcoin’in Kasım ayına kadar 98.000 dolara ve Aralık ayına kadar 135.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti. Yüksek fiyat tahminlerine rağmen, Bitcoin gelecekte hala büyük düzeltmeler görebilir.

BTC günlük fiyat grafiği
Kaynak: TradingView

Analist bir sonraki çöküşün aynı S2F modeline dayalı olarak Bitcoin’in piyasa değerinden en az %80’ini sileceğini düşünüyor. Bitcoin yazım itibariyle 62.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi son haftalardaki yükselişi ile piyasa değerini 1.17 trilyon dolara kadar taşıdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%