Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Petkim Hisselerinin Günlük Kaybı %9,92’ye Ulaştı

Haftaya çok kötü başlayan yurt içi hisse senedi piyasalarında kayıplar sürüyor. Petkim hisseleri 5,45 liraya geriledi.
Petkim Hisselerinin Günlük Kaybı %9,92’ye Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal’ın görevden alınması haberi yurt içi piyasalarında sert fiyat dalgalanmalarına yol açtı.

Borsa İstanbul 1379 puana kadar gerilerken, 2021 yılında elde ettiği kazançlarını geri verdi. Petkim Petrokimya Holding A.Ş. (PETKM) hisseleri iki kez çalışan devre kesiciye rağmen kayıplarını sürdürüyor.

Türkiye’nin en büyük kuruluşlarından olan Petkim’in hisseleri %9,92 oranında düşüş gösterdi.
Petkim Hisseleri 5,45 TL'ye Geriledi
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Merkez Bankası Başkanı değişikliği sonrasında yurt içi piyasaları adeta çakıldı. Büyük şirketlerin çoğunun hisselerinde %10’u aşan kayıplar gerçekleşirken, devre kesici uygulamalarına başvuruldu.

Borsanın en çok işlem gören şirketlerinden olan Petkim, cuma günü 6 liranın üzerinden kapandı. Bu sabah sert düşüşle 5,7 liradan açıldı. İlk devre kesici sonrasında 5,52 üzerinden işlemlere başlayan hisseler, devam eden dakikalarda 5,45’e kadar indi.

Bu değişimlerin ardından haftalık kaybı %11,38 oldu. Aylık kazancı %5 olan hisseler, yıllık bazda yatırımcısına %120’ye yakın getiri sundu. Teknik göstergelere 5,28 – 5,32 aralığı destek, 5,61 – 5,78 aralığı direnç seviyeleri olarak izleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu