Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin, Paypal’ın Kripto Ödeme Hizmetini Başlatması ile 60 Bin Dolara Yaklaşıyor

PayPal daha önce duyurusunu yaptığı kripto ödeme hizmetini hayata geçirdi.
Bitcoin, Paypal’ın Kripto Ödeme Hizmetini Başlatması ile  60 Bin Dolara Yaklaşıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

PayPal kullanıcıların dijital cüzdanlarında Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin tutan müşterilerin, artık alışveriş yapmak için ödeme sırasında varlıklarını fiat para birimlerine dönüştürebileceklerini açıkladı.

Şirket, PayPal’ın geçen yılın sonlarında üzerinde çalıştığını açıkladığı hizmetin önümüzdeki aylarda 29 milyon tüccarın tamamında satışa sunulacağını söyledi. Başkan ve CEO Dan Schulman hayata geçirdikleri hizmetle ilgili “Bu, kripto para birimlerini PayPal cüzdanınızın içindeki bir kredi kartı veya banka kartıyla aynı şekilde sorunsuz bir şekilde ilk kez kullanabileceğinizi gösteriyor.” açıklamasını yaptı.

PayPal’dan Bitcoin’i Destekleyen Hamle

PayPal'dan Bitcoin'i Destekleyen Hamle

Teklif, PayPal’ı ağını kripto para birimlerine açan en büyük ana finans şirketlerinden biri haline getirdi ve sanal madeni para fiyatlarında bir yükselişe yardımcı oldu. Bitcoin, bu yılın başından bu yana neredeyse iki katına çıktı ve daha fazla benimseme üzerine bahis oynayan ve bunu enflasyona karşı bir koruma olarak gören daha büyük finans şirketlerinin artan ilgisiyle karşılaştı.

PayPal’ın lansmanı, Tesla Inc’in arabaları için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacağını açıklamasından bir haftadan kısa bir süre sonra gerçekleşti. Tesla, tüccarların fiat para birimi alacağı PayPal işlemlerinin aksine, ödeme olarak kullanılan Bitcoini tutacağını açıklamıştı.

BTC Fiyatında Artış

BTC Fiyatında Artış
Kaynak: piyasa.paratic.com

PayPal, işlemin fiat para birimi cinsinden yapılmasıyla tüccarların volatilite riskini üstlenmeyeceği için hizmetinin değiştirebileceğini umuyor. Schulman, “Kripto para birimlerinin ağırlıklı olarak satın aldığınız, tuttuğunuz veya sattığınız bir varlık sınıfı olmaktan çıkıp gerçek dünyada milyonlarca tüccar ile işlem yapmak için meşru bir finansman kaynağı haline geldiği bir geçiş noktası olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

Bu açıklamalar sonrası Bitcoin yukarı yönlü hareketine hız verdi. Kripto para yüzde 2’den fazla yükseldi ve yazım itibariyle 59.000 dolar seviyesini aşmış durumda. Uzmanlar kurumsal yatırımcı ilgisinin ve yeni projelerin hayata geçmesi ile beraber Bitcoin’deki fiyat artışının devam edeceğini umuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu