Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Panama Kripto Paraları Ödeme Yöntemi Olarak Tanımaya Hazırlanıyor

El Salvador’dan sonra Panama da Bitcoin ve kripto paraları tanıyacak yasa tasarısı hazırladı.
Panama Kripto Paraları Ödeme Yöntemi Olarak Tanımaya Hazırlanıyor

Son dönemde kripto paralar ülkeler tarafından resmi olarak tanınmaya başlandı. El Salvador Bitcoin’i yasal olarak tanıyan ilk ülke oldu. Gelen yeni bir habere göre Panama, BTC ve ETH gibi kripto para birimlerini kullanma özgürlüğünü sağlamaya hazırlanıyor.

anama Cumhuriyeti, ülkeyi blok zinciri, kripto varlıkları ve internet ile uyumlu hale getirmeyi amaçlayan kripto para birimlerini düzenleyen bir yasa tasarısı sundu. Kripto para yanlısı kongre üyesi Gabriel Silva, yeni yasal girişimin binlerce iş yaratma, yeni yatırım kaynakları yaratma ve hükümeti daha ​​şeffaf hale getirme potansiyeline sahip olduğunu vurguladı.

Kripto Paralar Alternatif Ödeme Yöntemi Olacak

Kripto Paralar Alternatif Ödeme Yöntemi Olacak

Yeni mevzuat, Bitcoin gibi kripto varlıkları Panama Cumhuriyeti hukuk sistemi tarafından yasaklanmayan herhangi bir sivil veya ticari operasyon için alternatif bir küresel ödeme yöntemi olarak tanımayı amaçlıyor.

Tasarıyı hazırlayanlar, kripto para birimlerinin taraflar arasındaki bir finansal işlemi tamamlamalarına olanak tanıyan hızlı ve düşük maliyetli ödemeleri mümkün kıldığını vurguladı.

Panama, El Salvador’un aksine Bitcoin’in kabulünü zorunlu hale getirmiyor. Mevzuat bunun yerine Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini kullanma özgürlüğü sağlamayı amaçlıyor.

El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmeye karar vermesinin ortasında, Orta Amerika’da daha fazla ülke kripto endüstrisine giriyor. Kripto para piyasası ise bu haberlerin de etkisiyle 2.2 trilyon dolar seviyesinin üzerine çıkmış durumda.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum