Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Nvidia Madencilik Ürün Satışları 3. Çeyrekte Sert Düştü

Firma son çeyrekte de ürün satışlarının az da olsa düşmesini bekliyor.
Nvidia Madencilik Ürün Satışları 3. Çeyrekte Sert Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

Dijital para birimlerinin değeri yıl boyunca hızla artmasına rağmen, Nvidia kripto para madenciliği işlemcisi (CMP) satışlarından beklediği karı sağlayamadı. Firmanın üçüncü mali çeyrek raporuna göre, CMP satışları son çeyrekte %60 düştü ve ürün serisinin satışlarının dördüncü çeyrekte daha da düşmesi bekleniyor.

Nvidia, üç aylık mali raporunda, CMP satışlarının ikinci çeyrekteki 266 milyon dolardan Ekim ayında sona eren üçüncü çeyrekte 105 milyon dolara düştüğünü bildirdi. Madencilik ürününün ilk günden bu yana 526 milyon dolar gelir sağladığı tahmin ediliyor.

Şirketin genel geliri neredeyse tamamen oyun, veri merkezi ve profesyonel görselleştirme ekipmanı satışlarından elde edildi.

Nvidia 3. çeyrekte, 6,5 milyar doların üzerinde kar elde ederek Wall Street beklentilerini aştı. Yine de 2021’in ikinci çeyreği için kripto madenciliği GPU hattı karlılık hedefi tutturulamadı.

Şirket madencilik ürün gelirlerinden 400 milyon dolarlık bir kazanç bekliyordu. CMP henüz kayda değer bir yükseliş sağlamasa da, Nvidia’nın karı zarar görmedi ve şirketin değeri bu yıl neredeyse %123 arttı.

Genel satışlar yıldan yıla %50 arttı ve oyunculara ve bilgisayar üreticilerine grafik kartları satarak tek bir çeyrekte 3,2 milyar dolar elde edildi. aAtan grafik kartı satışlarının kripto para piyasasıyla bağlantılı olmadığı kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%