Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

NFT Platformu Lazy, Polygon ile Entegre Çalışacak

Yöneticiler bu hamlenin, NFT'lerin benimsenmesine yardımcı olacağını belirtiyor.
NFT Platformu Lazy, Polygon ile Entegre Çalışacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Milyarder girişimci Marc Cuban’ın takas NFT platformu Lazy.com, daha ucuz işlemler sunan bir Ethereum katman 2 ölçeklendirme çözümü olan Polygon ile güçlerini birleştirdi.

Polygon’un NFT merkezli ve oyun ve metaverse merkezi Polygon Studios, entegrasyonu duyurdu ve dijital koleksiyonların ana akım olarak benimsenmesine yardımcı olacağını belirtti.

Polygon Cüzdanlar Lazy.com’a Bağlanabilecek

Polygon Cüzdanlar Lazy.com'a Bağlanabilecek

Kullanıcılar kurulan entegrasyon ile Polygon cüzdanlarını Ethereum tabanlı NFT’leri de destekleyen Lazy.com’a bağlayabilecek. Lazy.com ilk olarak Mart ayında sunuldu ve NFT’lerin geleneksel sanat galerileri çalışması olarak sergilenmesini sağlıyor.

Platformun hacmi ilk altı ayda 2,5 milyar dolara yükseldi ve NFT’ler bu yıl kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Bu, 2020’nin ilk yarısındaki 13,7 milyon dolarlık satış rakamına nazaran 180 kat artış olduğunu gösteriyor. Ethereum ağındaki NFT’lerin ticaret hacmi, geçen hafta bir önceki aya göre %338 artarak 171 milyon dolar ile rekor kırdı.

Cuban açıklamasında, NFT’lerin benimsenmesinin önünde engeller olduğunu ancak bunların verimlilik kadar önemli olmayacağını söyledi. Polygon’un yapılandırılmış ve kullanımı kolay ölçeklendirme çözümü bu engelleri ortadan kaldırdığını söyleyen Cuban, NFT alanının buradan nasıl gelişeceğini görmek için heyecanlandığını ifade etti.

Polygon, ana Ethereum blok zincirinde çalıştırarak daha hızlı ve daha ucuz işlemleri kolaylaştıran bir katman 2 ölçeklendirme çözümü olarak biliniyor. WeNew, NFT pazaryerleri Rarible ve OpenSea dahil olmak üzere birçok merkezi olmayan finans devi, yüksek Ethereum işlem maliyetlerini azaltmak için Polygon ile ortaklık kurmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%