Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

NFT Çılgınlığı Dolandırıcıların Başlıca Hedefi Haline Geldi

NFT platformları dolandırıcılar tarafından hedef alınıyor.
NFT Çılgınlığı Dolandırıcıların Başlıca Hedefi Haline Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasasında son dönemde NFT rüzgarı esiyor. Dolandırıcılar bu büyüyen pazardan yararlanmak adına kullanıcıları hedef alıyor. Bunun için çeşitli yöntemler kullanılıyor.

Anahtar taktiklerden biri, NFT pazar yerlerinin destek hizmetlerinden biriymiş gibi görünmek oluyor. Kafası karışan alıcılar ya NFT veren kuruluştan ya da uğraştıkları pazardan destek isteyebiliyor.

Sunulan sahte destek hizmeti ile kullanıcıların cüzdanlarına erişim sağlanabiliyor. Diğer yandan kullanıcıların MetaMask cüzdanları üzerinden de bu kişiler dolandırılabilir. Bu nedenle MetaMask geçtiğimiz günlerde ekran paylaşımı özelliğini geçici olarak devre dışı bıraktı.

Saldırının bu kısmı artık MetaMask için çalışmayabilir, ancak dikkat edilmesi gereken en önemli şey, Discord’daki sözde destek hesaplarının sahte olabileceği herhangi bir numarayı kullanabilmesi ihtimali.

Güvenlik uzmanları kullanıcıları, projenin SSS kanallarında bulunan resmi bağlantılar üzerinden iletişim kurmaları konusunda uyarıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%