Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Morgan Stanley’in Güney Koreli Kripto Borsası Bithumb ile İlgilendiği İddia Edildi

Güney Kore medyası, Morgan Stanley'in Bithumb Kore'nin %10'una sahip olan Bident ile görüştüğünü bildirdi.
Morgan Stanley’in Güney Koreli Kripto Borsası Bithumb ile İlgilendiği İddia Edildi

Kore medyasına göre, ABD merkezli çok uluslu yatırım bankacılığı devi Morgan Stanley’in, Kore’nin önde gelen kripto para borsası Bithumb’da önemli bir payın satın alınması için pazarlık yaptığı söyleniyor. Aju New s tarafından bildirilen haberde, Bithumb Kore’de yaklaşık % 10 hisseye sahip olan Bithumb’ın büyük hissedarı Bident ile yaptığı görüşmeler gerçekleştiriyor.

Gelen bilgiler Morgan Stanley’in 254 milyon ila 441 milyon dolar arasında yatırım yapmayı planladığını belirtiyor. Raporda anonim bir üst düzey Bithumb temsilcisinin “Morgan Stanley, Bithumb’ın satın alınmasına katıldı” ifadesi dikkat çekiyor.

2 Milyar Dolar Değerleme Hedefleniyor

2 Milyar Dolar Değerleme Hedefleniyor

Konuyla aşina olan ikinci bir isimsiz kaynak, “Morgan Stanley’in Bident’i kullanmasının nedeni, Bident’in Bithumb Holdings’i satın almak için tercih edilen bir satışı müzakere etme hakkına sahip olduğunun anlaşılmasıdır,” diye konuştu. Kripto analisti Joseph Young, haberi Twitter hesabından paylaşarak, Bithumb’ın 2 milyar dolarlık bir değerlemeyi hedeflediğini söyledi.

Haberi yorumlayan ABD yatırım bankası JMP Securities’den Devin Ryan, Morgan Stanley’in kripto dostu fonlarının diğer finans kurumlarını müşterilerine dijital varlıklara maruz bırakmayı keşfetmeye teşvik edeceğini tahmin ediyor.

Ryan, “Motivasyonlar en iyi ihtimalle fırsatı kaçırmaktan veya en kötü ihtimalle, müşterilerin daha iyi alternatiflerin var olduğuna karar vermesi durumunda işlerin aksamasına kadar uzanmaktadır. Bu da büyümeyi veya rekabetçi konumlandırmayı olumsuz yönde etkileyebilir” açıklamasını yaptı.

Güney Kore basınında yer alan haber sonrası Morgan Stanley’den resmi bir açıklama gelmedi. Finans devi geçtiğimiz gün zengin müşterilerine Bitcoin sahipliği sağlayacak üç fona erişim imkanı sunacağını duyurmuştu. Elinde en az 2 milyon dolar bulunan zengin müşteriler bu fonlara erişim sağlayabilecek.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum