Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Moody’s THY Periyodik İncelemesini Tamamlarken, Hisseler Karışık Seyrediyor

THYAO hisseleri dünkü kazanımlarının bir kısmını geri verdikten sonra bugünkü işlemlerde kayıp-kazanç bölgesinde dalgalanıyor.
Moody’s THY Periyodik İncelemesini Tamamlarken, Hisseler Karışık Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Dün bir yıldan uzun sürenin en yüksek seviyesini 15,17 lira ile gören Türk Hava Yolları hisseleri, kâr satışı ile günü 14,72 liradan tamamladı. Bugün ise 14,66 liradan güne başlayan THY hisseleri karışık bir seyir izliyor.

Hisseler kayıp kazanç bölgesinde seyrederken, açılışın ardından en yüksek 14,82 lirayı kaydetti. Hisselerin haftalık fiyat değişimi %8,60 oranında pozitif bölgedeyken, yıllık bazda %20,66 oranında yukarı yönlü değişim gösterdi.

THYAO kodlu hisseler, TSİ 11.10 sularında %0,27 oranında ekside 14,68 liradan işlem görüyor.
THYAO Hisseleri %0,27 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Moody’s periyodik incelemesi kredi notuyla ilgili güncelleme sağlamazken, görüşe dair özet sundu. B3 derecesi verdiği Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı için koronavirüs pandemisinin havacılık endüstrisindeki stresi yansıttığını ifade etti.

Moody’s raporunda, “Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı’ndaki B3 kurumsal aile notu, caa1 temel kredi değerlendirmesini ve bir puanlık artışı içermektedir,” ifadelerini kullandı. THY’nin kredi profilinin, kısa vadeli borç vadelerine göre zayıf operasyonel nakit akışlarının bir sonucu olarak artan yeniden finansman riskinden etkilendiğini de söyledi.

Belgenin yayın tarihi itibarıyla görüşü özetlediğini söyleyen Moody’s, bir sonraki periyodik gözden geçirme duyurusuna kadar güncellenmeyeceğini belirtti.

THY hisselerinde ilk direnç seviyesi 14,84 lirada bulunurken aşağı yönlü hareketin devam etmesi durumunda ilk destek seviyesi 14,66 olarak belirlendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu