Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MicroStrategy Bitcoin Rezervine 15 Milyon Dolar Daha Ekledi

Bilişim şirketi MicroStrategy, 15 milyon dolar daha Bitcoin alımı yaptığını açıkladı.
MicroStrategy Bitcoin Rezervine 15 Milyon Dolar Daha Ekledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Son dönemde Bitcoin’e kurumsal yatırımcılardan artan bir ilgi söz konusu. Bu yatırımcılar arasında uzun zamandır Bitcoin alımı yapan MicroStrategy öne çıkıyor. Şirket yeni bir alım duyurusu daha yaptı. Son dönemde Bitcoin’deki düşüşü alım fırsatı olarak değerlendiren şirket, 15 milyon dolar değerinde BTC alımı yaptığını açıkladı. Bu alım 328 BTC’ye karşılık geliyor.

Bu alımın ortalama 45 bin dolar fiyat ile alındığı belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde şirket 1 milyar doları aşkın Bitcoin yatırımı yaptığını açıklamış ve bu alımların süreceğini açıklamıştı. Son gelişmeler şirketin o günkü açıklamasının arkasında olduğunu gösteriyor. Yapılan alımlar şirketin rezervlerinde en çok Bitcoin tutan firma olduğunu gösteriyor.

MicroStrategy Alım Fırsatlarını Kaçırmıyor

MicroStrategy Alım Fırsatlarını Kaçırmıyor

Bitcoin geçtiğimiz haftalarda 58 bin dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini elde etmişti. Sonrasında ise düşüş trendine giren BTC, 43 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Bu düşüşler kurumsallar için alım fırsatı olarak değerlendiriliyor. MicroStrategy bünyesindeki Bitcoin’lerin toplam değerinin 4 milyar dolardan fazla olduğu biliniyor.

Üstelik şirket bunu 2 milyar dolar sermaye ile gerçekleştirdi. BTC’deki alımların etkisiyle Bitcoin rezervlerinde 2 kata yakın artış gerçekleşti. Şirketin CEO’su Michael Saylor, tüm alım işlemlerinin ortalama maliyetinin 25 bin dolar olduğunu belirtti. Benzer bir stratejiyi Elon Musk’ın başında olduğu Tesla da yürütmüştü.

BTC’nin 38 bin dolara gerilemesi sonrası Tesla, 1.5 milyar dolar değerinde alım gerçekleştirmişti. Bu alım ile beraber kripto para 58 bin dolara kadar uzanan bir ralli gerçekleştirdi. BTC yazım itibariyle yüzde 8.5 artış ile 48 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu