Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MicroStrategy Tahvil İhracını Tamamladı ve 488 Milyon Dolar Bitcoin Alacak

Şirket 500 milyon dolar değerindeki tahvil ihracını başarıyla tamamladı.
MicroStrategy Tahvil İhracını Tamamladı ve 488 Milyon Dolar Bitcoin Alacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Bilişim şirketi MicroStrategy, Bitcoin’in en büyük kurumsal alıcıları arasında yer alıyor. Şirket belirli zaman aralıkları ile portföyüne BTC eklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yeni alımlar yapmak adına 400 milyon dolar tahvil ihracı yapılacağı duyurulmuştu.

Konuyla ilgili yeni açıklama yapıldı ve tahvil ihracının başarıyla gerçekleştirildiği kaydedildi. İhracın tamamlanması ile beraber MicroStrategy, önümüzdeki günlerde 488 milyon dolar değerinde Bitcoin alımı yapmaya hazırlanıyor.

Tahvillere Büyük İlgi Var

Tahvillere Büyük İlgi Var

Halihazırda şirketin tahvillerine, pek çok kuruluş tarafından 1.6 milyar dolar değerinde talep olduğu biliniyor. Bilişim şirketi Bitcoin yatırımı yaptığını ilk kez 2020’nin Ağustos ayında açıkladı.

O dönem şirket tarafından 250 milyon dolar değerinde BTC alımı gerçekleştirilmişti. Geçen zaman içerisinde sürekli alım yapan şirketin toplam Bitcoin rezervlerinin 95 bini geçtiği biliniyor. Hatta satın alınan kripto varlıkların tutulması için MacroStrategy LLC adında bir şirket kurulmuştu.

MicroStrategy ile beraber pek çok kurumsal alıcının Bitcoin’e artan ilgisi, kripto para biriminin değerinin artmasında önemli rol oynuyor. Artan alımların desteği ile Bitcoin, Nisan ayında 64.800 dolara kadar çıktı ve tarihinin en yüksek zirvesine ulaştı.

Buradan yönünü aşağı çeviren kripto para, 30.000 dolara kadar düşüşünü sürdürdü. BTC yazım itibariyle 40.900 dolar seviyesinden işlem görüyor ve günlük tabloda %10’dan fazla yükseldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%