Yatırım yapmaya başla!

MicroStrategy’nin Elindeki Bitcoin’in Değeri 5 Milyar Dolara Ulaştı

Firma 91.000’den fazla Bitcoin’i elinde tutuyor.
MicroStrategy’nin Elindeki Bitcoin’in Değeri 5 Milyar Dolara Ulaştı

Bitcoin ve altcoinlerin son dönemdeki artışında kurumsal alımların önemli rol oynadığı biliniyor. Alım yapan şirketlerin başında ise MicroStrategy geliyor. Firma ilk çeyrek verilerini açıkladı ve elindeki dijital varlıklar hakkında da bilgilendirmede bulundu. Yılın ilk çeyreği itibariyle şirket 5 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirket olarak 91.579 Bitcoin’e sahip olduklarını ve bu varlıklarını tutmaya devam edeceklerini söyledi. Şirket, BTC portföyünü genişletmek için son çeyrekte 1 milyar dolardan fazla para topladı.

Şirket Bitcoin tutmaya devam ediyor

Toplam gelirlerin 122,9 milyon dolara ulaşmasıyla 2021’in ilk üç ayında gelirlerinde %10’luk bir artış kaydeden şirket, önümüzdeki yıllarda Bitcoin portföyünü genişletmeyi planlıyor. Saylor hissedarlar için ek değerler yaratmaya .alıştıklarını ve Bitcoin tutmaya devam edeceklerini söyledi.

Bitcoin bu yılın başından bu yana yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda 64.600 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gören kripto para, gördüğü düzeltme ile 47.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. BTC’nin piyasa değeri an itibariyle 1 trilyon dolar civarında.

MicroStrategy, 2021’de Bitcoin birikimini hızlandırdı ve firma Şubat 2021’de BTC başına ortalama 52.765 dolar fiyatla yaklaşık 1.02 milyar dolar nakit karşılığında 19.452 BTC satın aldı. Bilişim şirketi dışında Grayscale ve Tesla, BTC’nin en büyük kurumsal alıcıları arasında yer alıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum