Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Meta Kriptoya Hazırlanıyor: 8 Ticari Marka Başvurusu

Facebook’un çatı şirketi Meta, kripto para sektörü içerisinde faaliyet göstermek adına 8 ticari marka başvurusunda bulundu.
Meta Kriptoya Hazırlanıyor: 8 Ticari Marka Başvurusu
Yorum

Sosyal medya devleri Facebook ve Instagram’ıun çatı şirketi olan Meta, son zamanlarda kripto para ekosistemine yoğunlaşıyor. Mark Zuckerberg’in başında olduğu Meta, daha önce metaverse üzerinde genişleme planlarından bahsetmişti.

Şirket son hamlesi ile sanal hizmetlerini ve kripto ticaretini tanıtmaya yönelik adımlar attı. Meta sekiz yeni ticari marka başvurusunda bulundu ve kripto para birimleri, jetonlar, kripto ticareti, blok zinciri yazılımı ve kripto para borsaları gibi çeşitli kripto ve sanal ürün ve hizmetlere genişlemeyi planlıyor.

Meta ticari marka başvuruları
Kaynak: Twitter

Duyuru metaverse ticari marka avukatı Michael Kondoudis tarafından yapıldı. Meta’nın 18 Mart 2022’de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine sunduğu yeni ticari markalar hakkında yorum yapan Kondoudis, “Bu dosyalar, şirketin metaverse stratejisini yansıtıyor. Meta’nın kendisini yönlendirecek sanal ekonomi için önemli planları bulunuyor.” açıklamasında bulundu.

Son zamanlarda dünya genelinde ilginin hızla arttığı metaverse’in son katılımcılarından biri Meta oldu. Şirket bu kapsamda adını değiştirme kararı almıştı. Sosyal medya şirketinin bu hamlesi sonrası, metaverse ekosistemine ait kripto para birimlerinde güçlü bir ralli yaşanmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%