Yatırım yapmaya başla!

Meitu’nun Kurucusu Çin’deki Kripto Para Yasaklarını Eleştirdi

Çinli fotoğraf filtre ve uygulaması olan Meitu'nun kurucusu Cai Wensheng, ülkede kripto para madenciliğinin ve ICO'ların yasak olmasını eleştirdi. İşte detaylar;
Meitu’nun Kurucusu Çin’deki Kripto Para Yasaklarını Eleştirdi

ABD’de fenomen bir uygulama haline gelen Meitu, 2017 yılının başında pazarda oldukça güçlü hale gelmiştir. Uygulamalı sağlam adımlarla sektörde ilerlerken bugün kurucusu Cai Wensheng tarafından dikkat çeken bir eleştiri geldi. Çin’de kripto para madenciliğinin ve ICO’ları yasaklayan düzenlemelerin olmasını doğru bulmadığını söyledi.

Wensheng, Çin’in bitcoin madenciliği için gerekli donanımların % 80’ini elinde bulundurduğuna dikkat çekti.

Cai Wensheng Çin'in Yasaklarını Eleştirdi

Hükümetin koyduğu yasaklar ve düzenlemeler nedeniyle pazardaki hakimiyetini sürdüremeyeceğini ve başka ülkelere kaptıracağını dile getirdi. Böyle bir fırsatın kaçırılma riskiyle karşı karşıya olunduğunu belirtti.

Çin’in elindeki donanım gücünü kullanması gerektiğini söyleyen Wensheng, büyük bir pazar haline gelebileceğine dikkat çekti.

Çin'in Elindeki Gücü Kullanması Gerektiğini Söyledi

Cai Wensheng‘e göre Çin elindeki güç sayesinde Güney Kore, Japonya ve Amerika halkı için bitcoin üretebilir. Bu sayede de bitcoin pazarının tek başına dev ismi olabilir. Bu noktada Çin’in kendi para birimi üzerinden izlediği politikanın, bir süre sonra yanlış olduğunu anlaması akıllara geliyor. Eğer Çin, yuanı uluslararası ticarete kapalı bir para birimi yapmasıydı, şu an Amerikan dolarının yerinde olabileceği düşünülüyor. Çin yuanı şu an ticarete açık; ama artık süper güç olması için çok geç…

Tarihte yaşanmış olaylara da dikkat çeken Wensheng, dünyanın çok uluslu bir para birimine doğru gittiğini düşünüyor.

Dünyanın Çok Uluslu Para Birimine Gittiğini Söyledi

Girişimcilerin ise ICO’lara dikkat etmesi gerektiğini söylüyor. ICO’ların girişim şirketleri için oldukça önemli olduğunu ve kolay yatırımcı bulma imkanı sağladığını da savunuyor. Çin’de ICO’ların yasaklanmasının ise hem girişimciler hem de ülkenin itibarı açısından kötü etkiler yarattığını düşünüyor. Çin hükümetinin kararlarını eşleştiren Wensheng, dot.com balonuna ile karşılaştırma yaparak ICO’nun önemini vurguladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum