Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Meitu’nun Kurucusu Çin’deki Kripto Para Yasaklarını Eleştirdi

Çinli fotoğraf filtre ve uygulaması olan Meitu'nun kurucusu Cai Wensheng, ülkede kripto para madenciliğinin ve ICO'ların yasak olmasını eleştirdi. İşte detaylar;
Meitu’nun Kurucusu Çin’deki Kripto Para Yasaklarını Eleştirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’de fenomen bir uygulama haline gelen Meitu, 2017 yılının başında pazarda oldukça güçlü hale gelmiştir. Uygulamalı sağlam adımlarla sektörde ilerlerken bugün kurucusu Cai Wensheng tarafından dikkat çeken bir eleştiri geldi. Çin’de kripto para madenciliğinin ve ICO’ları yasaklayan düzenlemelerin olmasını doğru bulmadığını söyledi.

Wensheng, Çin’in bitcoin madenciliği için gerekli donanımların % 80’ini elinde bulundurduğuna dikkat çekti.

Cai Wensheng Çin'in Yasaklarını Eleştirdi

Hükümetin koyduğu yasaklar ve düzenlemeler nedeniyle pazardaki hakimiyetini sürdüremeyeceğini ve başka ülkelere kaptıracağını dile getirdi. Böyle bir fırsatın kaçırılma riskiyle karşı karşıya olunduğunu belirtti.

Çin’in elindeki donanım gücünü kullanması gerektiğini söyleyen Wensheng, büyük bir pazar haline gelebileceğine dikkat çekti.

Çin'in Elindeki Gücü Kullanması Gerektiğini Söyledi

Cai Wensheng‘e göre Çin elindeki güç sayesinde Güney Kore, Japonya ve Amerika halkı için bitcoin üretebilir. Bu sayede de bitcoin pazarının tek başına dev ismi olabilir. Bu noktada Çin’in kendi para birimi üzerinden izlediği politikanın, bir süre sonra yanlış olduğunu anlaması akıllara geliyor. Eğer Çin, yuanı uluslararası ticarete kapalı bir para birimi yapmasıydı, şu an Amerikan dolarının yerinde olabileceği düşünülüyor. Çin yuanı şu an ticarete açık; ama artık süper güç olması için çok geç…

Tarihte yaşanmış olaylara da dikkat çeken Wensheng, dünyanın çok uluslu bir para birimine doğru gittiğini düşünüyor.

Dünyanın Çok Uluslu Para Birimine Gittiğini Söyledi

Girişimcilerin ise ICO’lara dikkat etmesi gerektiğini söylüyor. ICO’ların girişim şirketleri için oldukça önemli olduğunu ve kolay yatırımcı bulma imkanı sağladığını da savunuyor. Çin’de ICO’ların yasaklanmasının ise hem girişimciler hem de ülkenin itibarı açısından kötü etkiler yarattığını düşünüyor. Çin hükümetinin kararlarını eşleştiren Wensheng, dot.com balonuna ile karşılaştırma yaparak ICO’nun önemini vurguladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu