Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Merkeziyetsiz MDEX İşlem Ücretlerini Düşürecek Madencilik Mekanizması Geliştiriyor

Merkeziyetsiz borsalar yüksek işlem ücretlerine sahip olabiliyor.
Merkeziyetsiz MDEX İşlem Ücretlerini Düşürecek Madencilik Mekanizması Geliştiriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Merkezi olmayan yapıya sahip MDEX borsası, benzersiz ikili madencilik mekanizmasının, Bitcoin gibi büyük kripto para birimleri de dahil olmak üzere sıfıra yakın işlem ücretleri sağladığını belirtiyor.

MDEX, likidite madenciliği ve işlem madenciliğinin daha kullanıcı dostu bir deneyim sağladığını söylüyor. Veriler kullanılan işlem hacimlerinin PancakeSwap, Sushiswap ve 1inch gibi büyük borsalarda yükseldiğini gösteriyor.

1 Milyar Doların Üzerinde Günlük İşlem Hacmi

1 Milyar Doların Üzerinde Günlük İşlem Hacmi

MDEX bu proje ile günlük işlem hacimlerinin 1 milyar doları aştığını iddia ediyor. Bu rakam 19 Şubat’a kadar iki katına çıkarak 2 milyar dolara ulaşmıştı. MDEX başlangıçta yalnızca Ethereum ve Huobi Eco Chain’i desteklemişti. 8 Nisan’dan itibaren ise Binance Smart Chain entegrasyonu sağlandı.

Borsa, DeFi ürünleri pazarının şu ana kadar yüksek derecede parçalanma yaşadığını söylüyor. Uniswap ve SushiSwap gibi birçok önde gelen DEX, yalnızca Ethereum’u destekliyor.

MDEX kripto meraklılarına Binance Smart Chain, Ethereum ve Huobi Eco Chain olmak üzere üç blok zincirinde token takasları sunuyor. Kendisini rakipleriyle karşılaştıran MDEX, sunduğu teklifin en çekici faydalarından birinin düşük işlem ücretleri sağlamasında yattığını söylüyor.

Borsa kendisini Huobi Eco Chain üzerinde önde gelen merkezi olmayan uygulama olarak tanımlıyor ve DEX’inin ağ hakkında farkındalığı artırmada etkili olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte ilerleyen dönem için yapılacak pek çok geliştirme olduğu ifade ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%