Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mastercard Kullanıcıları Kripto Para Kullanımına Olumlu Yaklaşıyor

Yapılan bir anket kullanıcıların %40’ının kripto paralara olan ilgisinin arttığını gösteriyor.
Mastercard Kullanıcıları Kripto Para Kullanımına Olumlu Yaklaşıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası büyüdükçe finans şirketlerinin de ilgisi artıyor. ABD’li finans devi Mastercard geçtiğimiz haftalarda müşterilerine kripto para kullanımı ve saklama desteği vereceğini açıklamıştı. Yapılan yeni bir anket Mastercard’ın bu hamlesini memnuniyetle karşıladığını gösteriyor.

Şirket, dünya çapında 18 ülkede görüştüğü 15.569 tüketici arasında kripto para birimi ödemelerine ilginin arttığını açıkladı. Kuzey Amerika, Latin Amerika, Karayipler, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik genelinde tüketicilerin %40’ının gelecek yıl ödemeler için kripto para varlıklarını kullanmayı planlıyor.

Kullanıcılar Kripto Paraya Olumlu Bakıyor

Kullanıcılar Kripto Paraya Olumlu Bakıyor

Kullanıcıların %67’si işlemlerde kripto para birimi kullanmayı kabul ediyor. Anket Y kuşağı içerisinde kripto paraya olan ilginin %77’ye ulaştığını gösteriyor. Mastercard, Şubat ayında kripto para planlarını açıkladı ve şirketin 2021’de kripto ödemelerini desteklemeyi planladığını duyurmuştu.

Dijital para birimlerine dair ödeme desteği sağlayacak tek kurum Mastercard değil. Daha önce Visa ve PayPal gibi dev şirketler de kripto para ödemelerinde müşterilerine destek vereceklerini açıklamıştı. Mastercard’ın rakibi Visa , Mart 2021’de şirketin Visa kimlik bilgileri üzerinden dünyanın en büyük dijital para birimi olan Bitcoin alım satım işlemlerini sunacak.

Mastercard, kripto para birimine, özellikle Bitcoin gibi değişken dijital para birimlerine tüketicinin ilgisi yüksek olsa da, tüketicinin seçimini, korumasını ve mevzuata uygunluğu sağlamak için hala çalışma yapılması gerektiğini belirtiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu