Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Lowe’s Hisseleri Beklenti Üstü 3Ç21 Kazancıyla Yükseliyor

Kazanç bilançosuyla Home Depot'u izleyen Lowe's, üçüncü çeyrekte beklentileri aştı.
Lowe’s Hisseleri Beklenti Üstü 3Ç21 Kazancıyla Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Çeyreklik kazanç raporunu yayımlayan perakende devi Lowe’s, rakibi Home Depot gibi üçüncü çeyrekte beklentileri aştı. 2,33 dolarlık piyasa beklentilerine kıyasla hisse başına kazancı 2,73 dolar olan Lowe’s, 1,9 milyar dolar kazanç elde etti.

Konsolide karşılaştırılabilir satışları yüzde 2,2 artarken ABD karşılaştırılabilir satışları yüzde 2,6 arttı. Üçüncü çeyrek için toplam satışlar, 2020’nin üçüncü çeyreğindeki 22,3 milyar dolara kıyasla 22,9 milyar dolardı ve karşılaştırılabilir satışlar yüzde 2,2 arttı.

Hisseler güçlü kazanç rakamlarının ardından açılış öncesi yükseldi.
Lowe's Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

TSİ 15.15’te yüzde 2’nin üzerinde artıda fiyatlanan hisseler, bir ayda yüzde 8,8 artarken yıl başından bu yana yüzde 52,5 arttı. Bir yıllık kazanç yüzde 67’ye çıktı.

Lowe’s Başkanı ve CEO’su Marvin R. Ellison; “iki yıllık bazda ABD satışlarının yaklaşık yüzde 34 artmasıyla ivmemiz bu çeyrekte de devam etti” dedi.

Disiplinli operasyonel yürütme ve maliyet yönetimi yoluyla üretkenliği artırarak faaliyet marjı genişlemesi de sağladıklarını belirterek şöyle devam etti:

“Ön saflardaki ortaklarımıza üstün müşteri hizmetlerine devam eden bağlılıkları için teşekkür etmek istiyorum. İleriye dönük olarak, daha fazla pazar payı kazanımı, faaliyet marjı genişlemesi ve hissedarlarımız için uzun vadeli değer sağlama yeteneğimize güveniyorum.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu