Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Havalimanı Şirketinde Koltuk Değişimi! Hisseler Yükselişte

Tav Havalimanları Holding A.Ş, tarafından yapılan açıklamada M. Sani Şener’in görevi bıkacağı açıklandı. Detaylar haberde...
Havalimanı Şirketinde Koltuk Değişimi! Hisseler Yükselişte
HABER GİRİŞ

Tav Havalimanları Holding A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yönetim kurulu üye değişikliği hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, TAV Havalimanları Holding’de 27. yılını tamamlayan Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini üstlenen M. Sani Şener’in görevi bıkacağını duyurdu. Şener’in şirkette 25 yıl boyunca CEO’luk yaptığı ve son iki yıl da Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini üstlendiği not edildi.

Şener’in 1 Mayıs 2024 itibarıyla Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini bırakacağı aktarıldı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada M. Sani Şener’in, 1997 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı’nın Yap-İşlet-Devret modeli ile işletilmesi ile başlayıp, bugün 8 ülkede 15 havalimanında yaklaşık 100 milyon yolcuya hizmet veren bir dünya markası haline gelen TAV Havalimanları’na, bu tarihi yolculuğunda liderlik ettiği not edildi.

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

GCM Yatırım Banner

“TAV Havalimanları Yönetim Kurulu ve çalışanları olarak kendilerine en derin şükranlarımızı sunuyoruz. Sn. M. Sani Şener’den boşalan Yönetim Kurulu Üyeliğine, yapılacak olan ilk Genel Kurul’un onayına sunulmak üzere 1 Mayıs 2024 itibarıyla Sn. Jean-Michel Vernhes atanmıştır.”

Tav Havalimanı Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (TAVHL), bugün açılışı 218,70 TL’den yaptı. Saat 14.15 itibarıyla 225,9 TL’ye kadar yükselen hisseler yönetim kurulundaki değişikliğin duyurulmasıyla 220,80 TL’ye kadar geriledi.

Bu düşüşün ardından yükselişe geçen hisseler yazım sırasında 223,9 TL’den işlem gördü. Hisseler yıllık bazda yüzde 218,81, aylık bazda yüzde 26,18 kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.