Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Litecoin’in Yeni ATH Seviyelerine Ulaşması Zaman Alacak

Litecoin’in yeni zirveleri için Bitcoin etkisinin takip edilmesi gerekiyor.
Litecoin’in Yeni ATH Seviyelerine Ulaşması Zaman Alacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz ay 64.800 dolar seviyesi ile tarihinin en yükseğini test etti ve bu noktadan sonra büyük bir düzeltme sürecine girdi. Düşüş 30.000 dolara kadar sürdü ve %50’yi aşkın kayıp yaşandı. Bu denli büyük bir düzeltme altcoinlerde değer kaybı yaşanmasına neden oldu. Düşüş öncesi performansı ile dikkat çeken altcoinlerden birisi ise Litecoin oldu.

Analist Michaël van de Poppe, altcoinlerin BTC paritesinden satılmasının mantıklı olmadığını, ancak düşen BTC’leri altcoinlerle değiştirmenin doğru olduğunu ya da yeniden alım yapılması gerektiğini söyledi.

Litecoin 3 aylık grafik
Kaynak: CoinMarketCap

Litecoin’e yönelik değerlendirmede bulunanb Poppe, LTC’nin düşük seviyelerden toparlanan pek çok altcoinden biri olduğunu ve yeni yükselişler yaşanabileceğini belirtti. Bununla ilgili görüşlerini paylaşan analist, “Muhtemelen zaman alacak, ancak Litecoin yeni ATH’ler yapacak ancak Bitcoin’in etkisini takip etmek gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Madeni paranın sabit arzını, düşük emisyonunu ve adil dağıtımını vurgulayan Coin Bureau’nun analisti, LTC’nin diğer kriptolara kıyasla tokenomiklere gelince ek bir avantaja sahip olduğuna dikkat çekti.

Poppe, Bitcoin’in iyi bir performans göstermesi halinde Litecoin’in 1.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ederek, “BTC 2x ya da 3x çekerse, LTC dahil olmak üzere çoğu büyük harfli altlardan benzer bir hareket göreceğimizi tahmin ediyorum.” diye konuştu.

Litecoin’in fark edilen piyasa değeri de giderek artıyor. Bu sonuçta kripto paranın orta vadeli yükseliş eğilimini ve son aylarda yeni yatırımcı sayısında genel bir artışı gösteriyor. Litecoin yazım itibariyle 192 dolar seviyesinden işlem görüyor. LTC geçtiğimiz günlerde 413 dolar ile tarihinin en yükseğine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu