Yatırım yapmaya başla!

Las Vegas’ta Bir Türk KOBİ’sinin Macerası

Las Vegas’ta Bir Türk KOBİ’sinin Macerası

Birçok farklı tasarımda jant imal eden GYR Wheels KOBİ’si, kısa sürede dünya çapında ün kazanmayı başardı. Birçok Hollywood yıldızından sipariş alan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Recep Küçükhüseyin; “Şehrin en ünlü patronlarından biri, 3 yıldır hayal ettiği jantı imal ettirmeyi başaramamış. Sabah Gazetesi’nden Metin Can’ın haberine göre; en son, bir aracı vasıtasıyla bize ulaştı. 3 ayda teslim edeceğimizi söyleyince ilk önce inanmadılar. Ancak ürünü daha da kısa sürede teslim ettik. Bu referans, bize dev bir pazarın da kapısını aralamış oldu,” sözleriyle Las Vegas’a giriş hikayesini özetledi.

Küçükhüseyin, standart jantlardan daha hafif jantlar üretirken; magnezyum ve titanyum alaşımlarını içeren ısıl işlemli ekstrüzyon alüminyum kullandıklarını söyledi. 20 yıl garanti verdikleri bu ürünleri boyamak yerine, hammaddenin kendi renk değişimini sağladıklarını da sözlerine ekledi.

Hadımköy’de 3 yıl Ar-Ge yapan KOBİ, şu aralar Ferrari ve Lamborghini ile anlaşmaya varmak üzere. Şu anda günde ortalama 6 takım magnezyum titanyum dövme çelik jant üretimi yaptıklarını söyleyen Recep Küçükhüseyin, bu yıl 15 milyon lira ciro beklediklerini ifade etti.

Kalıpçılığın baba mesleği olduğunu söyleyen Küçükhüseyin, ilk deneme olarak kendi için bir jant yaptığını, daha sonra işin üretim kısmını araştırdığında, çok iyi bir pazar olduğunu fark ettiğini belirtti. Kısa sürede dünyada ün yapmalarını sağlayan adımlardan bahseden Küçükhüseyin, sözlerine şöyle devam etti;

“Dövme jantın hammaddesi, magnezyum-titanyum kütük. Çok nitelikli bir malzemedir ki F-16 uçakları için kullanılır. Biz hammaddeyi Rusya’dan alıyoruz. 2 metrelik bloklar halinde geliyor. Onları kesip kütük malzeme olarak kullanıyoruz. CNC tezgahlarında işleyerek hassas jant yapıyoruz,” dedi.

Lüks bir marka oluşturmanın işlerine çok büyük katkısı olduğunu söyleyen Recep Küçükhüseyin; rulet masası görünümünden, swarovski taş işlemeliye varana kadar birçok kişiye özel tasarım yaptıklarını söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum