Yatırım yapmaya başla!

Lansmandan Önce Libra Projesine 100 Üye Katılacak

Facebook’un kripto para birimi projesini denetleyen derneğin üst düzey yöneticisi, proje başlatılana kadar gruba 100 üye katılacağını söyledi.
Lansmandan Önce Libra Projesine 100 Üye Katılacak

Facebook’un kripto para birimi projesini denetleyen derneğin üst düzey yöneticisi, son zamanlardaki ayrılıklara rağmen proje lanse edilene kadar gruba 100 üye katılacağından emin olduğunu söyledi.

Libra Association’ın baş işletme görevlisi ve geçici genel müdürü olan Bertrand Perez, Salı günü CNBC’ye verdiği demeçte “bankacılık ve finans kurumları” dahil bazı şirketlerin dijital para projesine katılmaya ilgi gösterdiğini belirtti.

Sonuçta şu anda Libra Association’ın 21 kurucu üyesi arasında hiçbir banka yok ve Visa ve Mastercard da dahil ilk başta projeye katılan ödeme oyuncularının çoğu birlikten ayrıldı.

Libra Association Yönetici 100 Üye Açıklaması PayPal ile başlayan ayrılık dalgası, geçtiğimiz hafta kararlarını açıklayan Visa, Mastercard, eBay ve Stripe ile birlikte büyük bir yaprak dökümüne dönüştü. Projeyi denetlemekten sorumlu birliğin yöneticisi Bertrand Perez de yaşananlara işaret ederek şöyle konuştu:

“Sadece bir Visa, bir Mastercard olsaydı, size eşdeğere sahip olduğumuzu anlatmayacaktım. Ancak size finans ve bankacılık alanında oldukça aktif olan saygın şirketlerimiz olduğunu söyleyeceğim.”

Belirli bir şirket ismi vermeyen Bertrand Perez, yine de derneğin önümüzdeki aylarda üyeliği hakkında duyurular yapacağını bildirdi.

Facebook Libra Hiç Banka Üye Yok Facebook’un gelecek yılın ilk yarısı olarak hedef aldığı Libra projesinin başlatılmasının zaman çizelgesinin, grup yönetmeliklere uymaya çalıştığı için değiştirilebileceği sözlerine ekledi. “Bu kadar büyük bir proje ve sahip olduğumuz vizyonla, birkaç çeyrek önce ya da sonra başlamak gerçek bir değişiklik yapmaz” ifadeleriyle de zamanın değişebileceğinin sinyallerini verdi.

Öte yandan ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Pazartesi günü yaptığı bir konuşmada projeden ayrılan şirketlerden bazılarının, katı mevzuat standartlarını karşılayamamaktan endişelendiklerini söyledi. Dünya çapında pek çok endişeyle karşılaşmasına ilişkin Perez; “Düzenleyicilerden gelen pek çok soruyu cevaplamamız ve onları platformda rahat ettirmemiz gerektiğinin farkındayız ve bu zaman alacak” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum