Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kurumsal Yatırımcıların İlgisi Bitcoin’den Ethereum ve DeFi’ye Yoğunlaşıyor

Son veriler izlendiğinde, kurumsal ölçekteki yatırımcıların merkeziyetsiz finansa odaklandığı görülüyor. Detaylar haberde…
Kurumsal Yatırımcıların İlgisi Bitcoin’den Ethereum ve DeFi’ye Yoğunlaşıyor
Yorum

Kripto para piyasasının büyümesi adına kurumsal yatırımcıların nasıl bir yol izledikleri büyük öneme sahip olmakta. CryptoCompare tarafından hazırlanan bir rapor, kurumsal yatırıcıların, Bitcoin’in alternatiflerine yönelmeye başladığını gösteriyor.

Piyasa verileri Bitcoin tabanlı ürün hakimiyetinin %7 azaldığını ortaya koyuyor. Bunun sebebi sektördeki yatırımcıların odağını Ethereum ve DeFi ürünlerine kaydırması olmakta. Toplam yatırım ürünleri, Aralık’ta 58 milyar dolara çıktı.

Kurumsal yatırımın büyümesinin, kripto para birimi ve blok zinciri endüstrisinin genel büyümesi ile ilişkili olduğu belirtiliyor. Raporda Hollywood ünlülerinin NFT alanına yönelmesinin, DeFi sektörünün büyümesinde rol oynadığına yer verildi.

Analistler, 2021’de sektöre büyük fon girişlerinin yanı sıra, kripto para birimi endüstrisinin hala gelişiminin erken aşamalarında olan bir pazar olduğunu vurguladılar. Yatırımcıların ve piyasa katılımcılarının uygun durum tespiti yaptıktan sonra yararlanabilecekleri çok sayıda fırsat olduğu belirtiliyor.

Kripto para piyasası son dönemde düşüş trendinde hareket ediyor. Son verilere göre piyasa 2 trilyon dolar seviyesinde tutunuyor. Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 42.500 ve 3.150 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%