Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Yatırım Ürünlerine 2021 Yılında 9.3 Milyar Dolar Giriş Oldu

Kurumsalların kripto paralara olan ilgisi geçen yıl da arttı. Yatırımcıların ilk tercihi ise Bitcoin oldu.
Kripto Yatırım Ürünlerine 2021 Yılında 9.3 Milyar Dolar Giriş Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

2021 yılı küresel kripto varlıklarında keskin bir büyümeye tanık oldu. Bitcoin yatırım ürünlerinin yıllık girişlere hakim olmasının nedenine rağmen, Ethereum, Solana, Binance Coin ve Polkadot gibi diğer dijital varlıklar da kurumsallardan büyük ilgi gördü.

Yatırım ürünleri 2021’de bir önceki yıla göre %36 artışla toplam 9.3 milyar dolar çekti. CoinShares tarafından yayınlanan en son haftalık dijital varlık fonu akışları raporu, kripto AUM’un geçen yılı 62,5 milyar dolar seviyesinde kapattığını gösteriyor.

Bitcoin, 2021’deki yıllık girişlere hakim oldu. Kripto varlık, geçen yıl toplam girişlerin %60’ından fazlasını oluşturdu. BTC yatırım ürünleri, 2020’deki 5,4 milyar dolara kıyasla, son 12 ayda yaklaşık 6,3 milyar dolarlık giriş çekti.

Kripto yatırım ürünlerine girişler
Kaynak: CoinShares

Bu giriş oranları beklentileri aştı ve diğer yandan yılın sonuna doğru önemli çıkışlar kaydedildi. Özellikle Bitcoin ve Ethereum yatırım ürünleri rekor çıkışlara sahne oldu ve bu durum fiyat olarak kendisini gösterdi.

Bitcoin ve Ethereum Kasım ayı içerisinde sırasıyla 69.000 ve 4.800 dolar seviyelerini gördü. Bu noktadan yönünü aşağı çeviren kripto para birimleri %30’un üzerinde kayıp yaşadı.

Bitcoin ve Ethereum surasıyla 46.300 ve 3.800 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 3 trilyon dolardan 2.2 trilyon dolara kadar gerilemiş durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%